Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2010. július. 26. 06:40

10 bombajó tanács nyaraló vásárláshoz

Életünkben jöhetnek olyan szakaszok, amikor kénytelenek vagyunk átértékelni tulajdoni helyzetünket.

Életünkben jöhetnek olyan szakaszok, amikor kénytelenek vagyunk átértékelni tulajdoni helyzetünket. Például beüt a válság, elveszítjük munkahelyünket, netán válunk vagy egyszerűen csak megunjuk, mondjuk a nyaralónkat és környékét. Na ilyenkor kell résen lenni.

Mi most mégsem ez eladóknak, hanem a vevőjelölteknek adunk tanácsokat. Csábító ugyanis, hogy a mélyben vannak az árak. Igaz, tényleg kifoghatunk jó ajánlatokat, de csak lassan a testtel! Szóval nézzük, mire figyelemeztetnek a The Wall Street Journal szakértői.

Első tanács: Ne döntsünk első felindulásból! Ne dőljünk be az ügynököknek! A net és a kirakatok hazudhatnak, általában túl szép a baba.

Második: Keressünk valakit, aki  ismer egy másik embert, aki ismerős a kiszemelt ingatlan környéken. Vagyis ne csupán a közvetítőt kérdezzük meg!

Harmadik: Mindig vegyük figyelembe a fenntartási költségeket! A nyaralók egy része elhagyott, nehezen megközelíthető helyen van, s bármiféle anyag vagy a szerelők odaszállítása az átlagnál többe kerül.

Negyedik: Bizonyos országokban vagy országrészekben érdemes külön biztosítást kötni a szélsőséges időjárás miatt.

Ötödik: Kerüljük a már túl felkapott helyeket! Ha ott veszünk hétvégi házat, megőrülhetünk, míg eljutunk oda autóval és egyébként is tömegek fognak megfordulni a környéken, így nem tudunk pihenni.

Hatodik: Ha messze külföldön néztünk ki egy vityilót, legalább közel legyen a repülőtérhez, ne kelljen még autózni is onnan.

Hetedik: Gondoljunk arra is, hogy az idők múltával az unokák is felkeresik a nyaralót, úgyhogy legyen benne elég helyiség a kicsiknek és azoknak is, akik elvonulnának.

Nyolcadik: Ha kifejezetten kevés vendéget akarunk látni, de mégis betoppan egy rokon, inkább foglaljunk neki szállodai szobát a közelben és csak azért ne vegyünk nagy nyaralót, hogy egyszer-egyszer ő is elférjen.

Kilencedik: Ha főleg bérbeadásra vesszük az ingatlant, jó ha alaposan tájékozódjunk a díjakról. Ha lehet, mindig inkább egy egész szezonra adjuk ki és ne néhány napra. Ez biztos pénz, jól jön a későbbi felújításhoz vagy a jelzáloghitel részleteihez.

Tizedik: Kétszer is gondoljuk meg, hogy valóban minden héten oda akarunk-e menni vagy csak évente néhányszor. Sokat spórolhatunk, ha végül mégsem vesszük meg, hanem inkább bérlünk magunknak egy-egy kisebb házat alkalmanként a környéken.

 

 

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?