1. Oszaka, Japán 1950-ben nyílt meg Oszakában a 30 ezer főt befogadó futballstadion.
1. Oszaka, Japán
1950-ben nyílt meg Oszakában a 30 ezer főt befogadó futballstadion. 1988-ban a tulajdonos eladta a csapatot, amely egy másik városba költözött, így a stadion pedig feleslegessé vált. Ekkor a játéktérre házakat kezdtek építeni, de néhány év múlva ledózerolták, és ma már egy bevásárlóközpont áll a helyén.
2. Imotszki, Horvátország
A 4000 férőhelyes Imotski stadion 1989-ben épült, mely az NK Imotski klub saját pályája. A pálya egy szikla oldalában található. Ma is játszanak benne meccseket.
3. Feröer szigetek
A Feröer-szigetek az Atlanti-óceánban Skócia és Izland között helyezkedik el. Feröer a Dán Királysághoz tartozik, de 1948 óta széles körű autonómiával rendelkezik. Ekkor emelték ezt a stadiont, amely a nemzeti labdarúgó válogatott egyetlen stadionja.
4. Marina Bay, Szingapúr
A Marina Bay Stadion a világ legnagyobb úszó futballpályája. Teljes egészében acélból készült, 30 ezer fő befogadására alkalmas. A focimeccseken kívül más sport és kulturális eseményeknek is otthont ad.
5. Munkácsi focipálya, Ukrajna
Az ukrán "focipálya" az Ungvár és Munkács közti autóút mellett van és állítólag a 2012-es foci EB-t hivatott reklámozni.
(via This Blog Rules)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.