Dubaj a Perzsa-öböl déli partján fekszik, az Arab-félszigeten.
Dubaj a Perzsa-öböl déli partján fekszik, az Arab-félszigeten. Az egykori kis kereskedelmi kikötőváros mellett az 1960-es évek végén találtak olajat a sivatagban. Ez egycsapásra gazdaggá tette az országot.
A fekete aranyból befolyó pénzből óriási építkezések kezdődtek, a sivatagban luxusrezidenciákat húztak fel a semmiből. A város gyakorlatilag 15-20 év alatt épült fel. Az Egyesült Arab Emírségek második legnagyobb városa a fényűzés és gazdagság szimbólumává vált.
A bajok akkor kezdődtek, amikor kiderült: Dubaj olajtartalékai 20 éven belül várhatóan kimerülnek. Ezért az Egyesült Arab Emírségek nagyjából tíz évvel ezelőtt úgy döntött: átállítja gazdaságát az ingatlanfejlesztésre, a turizmusra és a pénzügyi szolgáltatásokra.
2004-től nagyszabású ingatlanfejlesztések kezdődtek. Megépültek a világ legmagasabb felhőkarcolói és legnagyobb beruházásai, mint például a Burdzs Kalifa, a Pálma szigetek, valamint a világ legmagasabb és legdrágább szállodája, a Burdzs Al Arab.
Néhány luxusvilla Dubajból:
(via Propertyportal)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.