A dél-alföldi városban – a magyar-román határon átnyúló projekt eredményeként – lehetőség nyílt arra, hogy korszerű...
A dél-alföldi városban – a magyar-román határon átnyúló projekt eredményeként – lehetőség nyílt arra, hogy korszerű „zöld” technológiákat propagáló non-profit épületet emeljenek. (A testvérprojekt háza Temesvár mellett készül.)
A projekt célja olyan tudásközpont kialakítása, amely vállalkozások, civil szervezetek, oktatási és más intézmények, valamint a lakosság számára nyújt folyamatos képzést és szakmai bemutatókat a megújuló energiákról, mint a termálenergia, a napenergia, vagy a biomassza.
A XXI. század szemléletének és megjelenésének megfelelõ projektet az Európai Unió Regionális Fejlesztési Alapja a költségek 95 százalékáig támogatja. A képeken látható Napházat Kiss Gyula Ybl Miklós-díjas építész tervezte a szentesi paprika formájára, üvegből. Helye: Kossuth u. 8.
A település döntéshozói a központban található sarok-foghíj telket szemelték ki a célra. A beruházás Szentes főterénél, műemléki környezetben valósulhat meg. A közelben található a szabadon álló Szent Miklós ortodox templom, vele átellenben a Petőfi Szálló – mely átépítése kapcsán a közelmúltban szintén tervtanácsi napirenden szerepelt –, közvetlen szomszédságában áll a Városi Földhivatal, valamint az úgynevezett Fényirda (napfény műterem) kis műemléki múzeumépülete.
via (varosivisszhang)
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.