Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2009. szeptember. 12. 07:05

Tavaszi virághagymák ültetése ősszel - hasznos tudnivalók

Ma már minden nagyobb áruházban és kertészetben hatalmas a választék...

Ma már minden nagyobb áruházban és kertészetben hatalmas a választék virághagymákból, így nem számít ritkaságnak a fekete tulipán vagy a akár a sárga jácint sem. Egy csomagban 3-10 darab hagymát találunk, az áruk 300 és 1000 forint között van, attól függően, hogy milyen fajtát szeretnénk vásárolni. Az ültetéshez a hagymákon túl szükségünk lesz még ültető kosárra, homokra és ültetőfára is.

A hagymás növényeket ültethetjük a kert bármely részére: egy nagyobb fa alá vagy virágágyásba. Tehetjük cserépbe is, hiszen erkélyen-teraszon vagy a lakásban is nevelhetjük a virágzó növényeket!



A hagymákat a kertben mindig úgy ültessük el, hogy a hagyma átmérőjének a kétszerese legyen az ültető mélység, és a gödör aljára szórjunk egy réteg homokot!
Legjobb, ha csoportosan ültetjük el a növényeket, ehhez pedig műanyag ültető kosarat vegyünk, mert így tavasszal egyszerre tudjuk kiemelni a hagymákat a földből.

Színek szerint is csoportosíthatjuk a virágokat, de szép az is, ha színeket párosítunk össze, hiszen gyönyörű a kék jácint és a rózsaszín tulipán, vagy a sárga nárcisz egymás mellett. Ültetés után nem kell öntözni, mert a hagyma tartalmazza a szükséges nedvességet és tápanyagot, és csak jövőre a tavaszi nedvesség hatására fog fejlődésnek indulni!


Ha cserépbe ültetjük a hagymákat, akkor fontos a jó vízáteresztő képességű föld (vagy homok és föld keveréke), de ilyenkor ügyeljünk arra, hogy a hagyma felső része a föld felett legyen. Szabadföldben ne ültessük túl mélyre a hagymákat, mert nem tudnak majd kitörni, és ne érje túl sok nedvesség őket, mert tavaszra elrohadnak a víztől.

Kovács Erika
viragcenter.hu
Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.