Elsőként Michael Jantzen modulokból álló acélháza, amelyet mindenki...
Elsőként Michael Jantzen modulokból álló acélháza, amelyet mindenki egyéni ízlésének megfelelően állíthat össze. Szinte már mondani sem kell, hogy külső energiaforrást nem igényelnek a benne lakók, a ház maga pedig újrahasznosított fémből készült. Ráadásul olcsó is.
Kicsit drágább kategóriát képvisel a magas házak tetejére tervezett, ám kevésbé esztétikus LoftCube, amelyet nyilván szingliknek terveztek – lévén mindössze hálószobából és nappaliból, valamint egy miniatűr konyhából és fürdőszobából állnak.
A Lab Zero Architects minden lehetségest kihozott abból, amit egy konténerházból egyáltalán ki lehet hozni. Minden darabja egy-egy konténernyi helyet foglal el szállításkor, így a logisztika egyszerű és jól tervezhető. A konténereket helytől és időjárástól függően ki lehet nyitni, így a szűkösség valamelyest csökkenthető. Katasztrófa sújtotta övezetekben ideális szükséglakások lehetnek.
Az egyik legotthonosabb modern készházat kerekekkel is felszerelték a tervezők, így a szögletes formájú fából és fémből készült otthonok kis alapterületük ellenére tágasnak, világosnak tűnnek.
Forrás: weburbanist.com
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.