A világ 9 legkiábrándítóbb nevezetessége
1.
1. Mona Lisa
A híres párizsi múzeum, pontosabban a benne őrzött Mona Lisa nem véletlenül érdemelte ki az aranyérmet. Aki azt hiszi, zavartalanul gyönyörködhet Leonardo nevezetes festményében, annak csalódnia kell: az 500 éves, éppen ezért eléggé megviselt, üvegfal mögött őrzött, kis méretű (mindössze 77×53 centiméteres) képet még le sem lehet normálisan fényképezni, hogy legalább ennyi nyoma maradjon a látogatásunknak.
2. Times Square
A New York-iak fontos köztere megint csak egy érzéki csalódás következménye: a filmekben és a tévéhíradókban nagyon jól mutat, ám élőben az állandó csúcsforgalom és a piócaként ránk tapadó árusok miatt szinte elviselhetetlen.
3. Las Ramblas
Barcelona több kilométer hosszú sétálóutcája szinte mesebeli hely – lehetne. Az éttermek és boltok azonban túlzsúfoltak, az utcán dolgozó bűvészek és mutatványosok produkcióinak színvonala pedig néha megkérdőjelezhető, a zsebtolvajok viszont annál magasabb szinten űzik a maguk mesterségét.
4. Szabadság-szobor
130 évvel ezelőtt a franciák ajándékozták New York-nak a Liberty Island-en található, ma már zöldes színű, ám a maga idejében még rezesen csillogó szobrot. 2001. szeptember 11. hatása azonban ezt is elérte: biztonsági okokból többnyire csak a talapzatára lehet felmászni, a tetejébe már nem sokakat egednek fel.
5. Spanyol lépcső
A barokk Róma egyik legszebb építészeti alkotása a Piazza di Spagna tér tartozéka. A méltóságteljes lépcsősor valóban nagyon mutatós a képeken, ám ha nem a megfelelő időben látogatunk oda, akkor a prospektusok zöldellő növényei és színpompás virágai helyett csak a shoppingoló tömeget találjuk ott.
6. Fehér Ház
Ha nem a világ legbefolyásosabb államának elnöke élne és dolgozna benne, a washingtoni Fehér Ház csak amolyan „tizenkettő egy tucat” épület lenne Amerikában.
7. Egyiptom piramisai
Négy és félezer éve állnak helyükön a hatalmas kőgúlák, amelyek megépítése még ma is emberfeletti feladatnak minősülne. De az is dicséretet érdemel, aki kibírja a környékükön tapasztalható rekkenő hőséget, és meg tudja úszni, hogy még egy kulcstartót se vegyen a százával ott rajzó szemtelen árusoktól.
8. Brandenburgi kapu
A hidegháború idején a berlini fal része volt, korábban pedig egyszerű városkapu. A megosztottság és az egység szimbólumának egyaránt nevezhető építménnyel az a legtöbb látogató baja, hogy az év nagy részében építődaruk vagy reklámok takarják el, lefényképezni szinte lehetetlen.
9. Pisai ferde torony
„Szállj le a vonatról, menj el a toronyhoz, csinálj néhány fotót, aztán szállj fel a következő vonatra, és hagyd el gyorsan a várost” – javasolja a világhálón egy csalódott turista, aki ezek szerint nem nagyon lehetett elragadtatva Pisa eme nagyszerű csodájától. A dóm mellett álló campanile valóban nem sokban különbözik a középkori harangtornyok többségétől, legfeljebb csak abban, hogy már az építése elején csúnyán megsüllyedt a rossz talaj miatt, s aztán ebből a hibájából kovácsoltak erényt az élelmes helybeliek.
Forrás: Travelline
További érdekes cikkek:
5 rettenetes nyaralás a világban
A világ 10 legfurcsább építménye - fotókkal
8 tipp, hogyan legyen zöld nyaralónk
10 népszerű hely, amit nem érdemes látni
Erotikus szállodától a rocksztár lakosztályig – 10 extrém hotel
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.