Gondos anyáknak: a jó babaszoba titka
Mindenekelőtt ragaszkodjunk a jó minőségű portékához!
A fogyasztóvédelmi hatóság külön felhívja a figyelmet arra, hogy a 10 ezer forintnál drágább csecsemő és kisgyermekbútorok csak jótállással értékesíthetők, és meg kell felelniük az uniós normák szerinti biztonsági követelményeknek.
Fontos, hogy a matrac milliméter pontossággal illeszkedjék a kiságyba! A szivacsból készült matrac olcsó és könnyű, vastagsága körülbelül 8-10 centiméter. A gyógyászati szivacsmatracot speciális anyaggal kezelik, ami távol tartja az élősködőket. A természetes alapanyagú, antiallergén biokókusz ágybetétek tartósak, és megfelelő alátámasztásuk révén védik a baba gerincét. Igaz, ezek drágábbak.
Egy jó kiságy fekvőfelülete két vagy három magassági pozícióba állatható. Kezdetben a magas állás a megfelelő, mert a babát könnyebb ki- és betenni az ágyba. Ha a kisbaba már meg tud fordulni, akkor kell az ágy alját lejjebb engedni, nehogy a baba kiessen a kiságyból.
Ha a kicsi túl sokat mozog, lehet, hogy hamarabb gondoskodni kell egy nagyobb fekhelyről. A 70x140 centi méretű kiságyat a csemete hat-hét éves koráig tudja használni. A két ágyvég és a rácsozat levételével heverővé is alakíthatók.
Végezetül néhány óvintézkedés. Ne használjunk párnát a kiságyban! A fekhelyet ne állítsuk ablak, fűtőtest, lámpa, fali dekoráció, könyvespolc közelébe. Távolítsunk el az ágy környékéről minden olyan alkalmatosságot, melyek segítségével a gyermek kimászhat fekhelyéről. A bútorok csavarjait ellenőrizzük! Nem lehetnek lazák, mert a gyermek ruházata, vagy a cumitartó pántja beleakadhat, ami fulladásveszélyes.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.