2007. július. 25. 00:00 Utolsó frissítés: 2007. július. 25. 17:58 Prizma

Potter-pénzek

A megjelenése utáni 24 órában 11,3 millió példány talált gazdára a Harry Potter-sorozat egyelőre utolsó kötetéből...

A megjelenése utáni 24 órában 11,3 millió példány talált gazdára a Harry Potter-sorozat egyelőre utolsó kötetéből Angliában és az Egyesült Államokban. Magyarországon a két legnagyobb könyvesbolthálózatban az árusítás első másfél napján mintegy 4600 példány kelt el az angol nyelvű kiadásból. A greenwichi idő szerint múlt szombat éjféli angol premierig a brit Bloomsbury kiadó szóvivője szerint a kéziratokat csak a szerző és szerkesztője olvasta - a múlt héten mégis fölkerültek az internetre a lefényképezett oldalak. Pedig a nyomdából kikerült példányokat szögesdróttal körülvett, őrzött raktárakban tárolták, az ott dolgozók motozására új biztonsági őröket alkalmaztak - nyilatkozta a nyomda illetékese. Rengeteg pénzt emésztett fel a szállítás biztonságának megteremtése is. A The Sunday Telegraph angol lap szerint 20 millió dollárba, mintegy 3,6 milliárd forintba került a Potter-könyv raklapjainak felszerelése riasztóval, valamint a teherautók műholdas nyomkövetése. A sorozat befejező kötetének ajánlott fogyasztói ára 18 font, mintegy 6600 forint. A magyar könyvesboltok 5-7 ezer forintot számítanak föl, attól függően, hogy üzletben vagy az interneten jelentkezik a vevő. Nagy angol áruházláncok azonban ennek töredékéért kínálják a gyermekregényt, az Asda például 5 fontért. Így nem annyira a kiskereskedők keresnek rajta, hanem inkább a kiadó. A brit Bloomsburynak kincsesbánya a Harry Potter-sorozat. 2006-ban, amikor nem jelent meg új kötet, a kiadó adózás előtti nyeresége 74 százalékkal csökkent az előző, új Potter-könyvet hozó évhez képest.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.