RAF-történet
1967. június 2.
1967. június 2.: Az iráni sah látogatása Nyugat-Berlinben, a diákok tiltakozó tüntetését a rendőrség szétveri, Benno Ohnesorg 26 éves egyetemistát egy rendőr - állítása szerint véletlenül - közvetlen közelről agyonlövi.
1968. április 2.: Két frankfurti áruházban éjszaka tűz üt ki, az ok gyújtogatás.
1970. május 14.: A gyújtogatásért elítélt Andreas Baadert kiszabadítják társai, később ezt a napot tartják a RAF alakulásának.
1970. június-augusztus: RAF-aktivisták többhetes katonai kiképzése a palesztin Fatah jordániai táborában.
1970. szeptember-1971. január: Összesen öt bankrablásból több mint 300 ezer márkát szerez a RAF.
1971. július 15.: A RAF alapítói közé tartozó Petra Schelmet az őt elfogni akaró rendőrök lelövik.
1972. május 11-24.: Robbantásos merényletek előbb az amerikai hadsereg Frankfurt am Main-i főhadiszállása, majd az augsburgi rendőrség ellen, ezt követően az Axel Springer kiadó hamburgi székházában, végül Heidelbergben az amerikai hadsereg európai főhadiszállásán.
1972. június: Néhány napos különbséggel egymás után elfogják Andreas Baadert, Ulrike Meinhofot, Gudrun Ensslint és több társukat.
1973. január és június: A tárgyalásukra váró RAF-tagok kollektív éhségsztrájkja.
1975. április: A RAF "második generációjának" tagjai elfoglalják az NSZK stockholmi követségét, hogy így kényszerítsék ki társaik szabadon engedését; az akció kudarcba fullad, egy német diplomata és két RAF-tag meghal.
1976. május: Ulrike Meinhofot holtan találják cellájában, a hivatalos vizsgálat szerint öngyilkos lett.
1977. április 7.: Sigfried Buback főállamügyészt és két kísérőjét a nyílt utcán lelövik.
1977. július 30.: Megpróbálják túszként elrabolni Jürgen Ponto bankárt, aki ellenáll, s lelövik.
1977. szeptember 5.: Elrabolják Hanns Martin Schleyert, a német munkaadók szövetségének elnökét, miután kísérőit lelőtték; túszként tartják fogva, a bebörtönzött RAF-tagok szabadon bocsátását követelik.
1977. október.: A RAF-fal együttműködő palesztin csoport eltérít egy Lufthansa-gépet 86 utassal és ötfőnyi személyzettel, cserébe "német és palesztin elvtársak" szabadon engedését követelik. A gép napokig bolyong utasaival, végül a szomáliai Mogadishu repülőterén a nyugatnémet különleges egység, a GSG 9 megrohamozza, a túszejtőket lelövi, a túszokat kiszabadítja.
1977. október 18.: A stammheimi börtönben halva találják Andreas Baadert, Gudrun Ensslint és társaikat - a hivatalos közlés szerint öngyilkosok lettek -, másnap egy erdőben megtalálják Hanns Martin Schleyer holttestét.