2008. augusztus. 07. 14:00 Utolsó frissítés: 2008. augusztus. 07. 13:45 Helyi érték

Bizottság tisztázza a győri megaberuházás mögötti cégeket

A győri polgármester szakértői csoport felállítását kezdeményezte a város régi olajgyárának helyére tervezett kultúrpalota ügyében. A Kisalföld néhány hete megjelent cikkében hívta fel a figyelmet arra, hogy a kivitelező cég tulajdonosai között két Seychelles-szigeteki cég és egy MDF-es önkormányzati képviselő is van.


Az olajgyár helyére tervezett kultúrpalotát Győr magánbefektetőkkel kívánja megépíteni, amiért a megállapodás szerint 20 év alatt várhatóan 20 milliárd forint körüli összeget fizet ki a város, így 2030-ban a szerződés lejártakor a komplexum a város tulajdonába kerül. A kiszemelt cég tulajdonosai között van Szabó József MDF-es önkormányzati képviselő, illetve két Seychelles-szigeteki cég is – írta a Kisalföld július végén.

Látványterv a beruházásról

A cikknek úgy tűnik, volt hatása, Borkai Zsolt polgármester ugyanis olyan szakértői csoport felállítását szorgalmazza, amelyben minden politikai oldal és mellettük üzleti szakemberek is részt vesznek. A cél nyilvánvalóan az – mondta a városvezető –, hogy a közgyűlési határozat szellemében „a fesztiválközpont megvalósítása a legjobb konstrukcióban történhessen". Borkai hozzátette azt is: kikötötte, hogy csak átlátható és ellenőrizhető feltételekkel felálló cég jöhet számításba, offshore cégről szó sem lehet.


Győrben a kultúrpalota lehet az első olyan komoly beruházás, amelyben önkormányzati és a magántőke közös bevonásával születik meg. A tervek szerint a volt olajgyár területén közel 10 ezer négyzetméteren – a város eddig szétszórva működő kulturális intézményei, többek között a Városi Művészeti Múzeum, a Győri Balett, a bábszínház és a fesztiváliroda kapnának helyet. Ezen kívül 200-250 lakásos társasházakat és egy négycsillagos konferenciahotelt is terveznek a beruházók, parkokkal, közösségi terekkel és játszótérrel tagolva.

hvg360 Ballai Vince 2024. december. 23. 17:30

150 millió légy egy csapásra – indul az első hazai lárvagyár, amelyről Áder János is szuperlatívuszokban beszél

Euró tízmillókból épült fel Magyarország első lárvafarmja, ahol légylárvák milliárdjainak segítségével állítanak elő prémium minőségű fehérjét szerves melléktermékekből. Ki fogja felvásárolni tonnaszám a lárvákat? Mitől fenntarthatóbb a rovarfehérje a hagyományosnál? Mit keres egy híresen rovarfób ország exállamfője a lárvagyár átadóján? Egyáltalán, hogyan hizlalják a takarmánylárvát? Ez a gyáravatás más volt, mint a többi.