Gazdaság ecoline.hu 2011. november. 01. 13:00

Válságüzemmódba kapcsol a svájci bankóriás

A Credit Suisse teljesítménye a harmadik negyedévben várakozások alatti volt, a svájci bank menedzsmentje az eredmény...

A Credit Suisse teljesítménye a harmadik negyedévben várakozások alatti volt, a svájci bank menedzsmentje az eredmény tükrében újabb elbocsátásokat jelentett be. A CS-nek már korábban le kellett mondania a válságot követő fejlesztési stratégiájáról. A svájci bank már júliusban jelezte, hogy 1 milliárd frankos költségcsökkentésre készül, melynek során 2000 alkalmazottjától válik meg, mert korábban elszámolta magát, amikor a pénzügyi válság enyhülését követően bővítésekbe kezdett. Most újabb 1500 dolgozóját teszi lapátra a bank, ezzel még egy milliárd frankot spórolhat.

A Credit Suisse 2011. harmadik negyedévében 12 százalékos profitnövekedést ért el, így 683 millió frankos nyereséget termelt, szemben az elemzők 1,1 milliárdos várakozásával. A végső számokon sokat dobott, hogy a CS olcsón tudta visszavásárolni saját kötvényeit, ezzel jelentősen csökkentette kockázati megítélését és javította mérlegképét. A CS befektetési banki üzletága 190 millió frankos veszteséggel zárta a harmadik negyedévet, míg a második negyedévben még 231 millió frankos nyereséget termelt.

A Credit Suisse vezérigazgatója a CNBC-nek nyilatkozva jelezte: a közeljövőben nem számít a részvény- és kötvénypiacok stabilizálódására, mert bár az eurózóna vezetőinek megállodása kontruktív volt, ám rövid távon nem hoz enyhülést. A bankoknak fel kell készülniük a jelenleginél komolyabb szabályozások bevezetésére is, az üzletmenetet rövid távon ez sem segíti - tette hozzá a bankvezér.

A CS nem az egyetlen bank, amely elbocsátásokkal ellensúlyozza a volatilis piacok okozta veszteségeket. A UBS is válságüzemmódba kapcsol, és 3500 dolgozóját elküldi, és a japán Nomura is komoly költségcsökkentést jelentett be nemrég.

zöldhasú
Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.