Az életbiztosítások 10 százaléka elmehet végtörlesztésre
Bebizonyosodott, hogy káros volt a biztosítókat túlterhelni a bankadóval - véli Kisbenedek Péter, a Mabisz elnöke.
Bebizonyosodott, hogy káros volt a biztosítókat túlterhelni a bankadóval - véli Kisbenedek Péter, a Mabisz elnöke. A Napi Gazdaság mai számában megjelent interjúban Kisbenedek arról is beszél, hogy a baleseti adóval a kormány azt az összeget csatornázza át az egészségügy fenntartásába, melyet az elmúlt években a biztosítók közötti verseny az autósoknak adott.
A Mabisz-elnök szerint a biztosítók jelentős költséglefaragással voltak kénytelenek reagálni az őket sújtó különadóra. Továbbra is úgy véli, a 20 milliárdos teher elfogadható lett volna, de mivel ennek másfélszeresével veszteségessé tették a szektort, a különadó hatásossága romlott.
Ha valóban kivezetik a különadót, akkor a biztosítók tulajdonosai túllendülnek a dolgon és egyszeri tételként kezelik a veszteségeket. Viszont Kisbenedek szerint továbbra is nagyon szerények a szektor növekedési kilátásai. A végtörlesztés kapcsán a Mabisz-elnök véleménye szerint az életbiztosítások 5-10 százaléka is távozhat, kérdés, ha lezajlott ez az ügy, sikerül-e az embereket újra rávenni az öngondoskodásra.
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.