Gazdaság ecoline.hu 2011. november. 17. 11:40

A svájci bank tehetetlen csaló brókereivel szemben

Az UBS  hírnevét tovább csorbíthatja, hogy csütörtökön kiderült: a svájci bankháznál már 2007-ben bajok voltak a...

Az UBS  hírnevét tovább csorbíthatja, hogy csütörtökön kiderült: a svájci bankháznál már 2007-ben bajok voltak a beosztottak felügyeletével. A Financial Times beszámolója szerint a bank londoni központjában a brókerek működése már fél évtizede sem volt feltételenül tisztességes, ráadásul a hatóságok szerint a menedzsment már akkor sem tett meg mindent annak érdekében, hogy az ügyek végére járjon és a hibákat orvosolja.

Nem véletlenül kerülhetett sor arra, hogy a UBS-nek szeptemberben 2,3 milliárd dolláros veszteséget okozott egy saját szakállára kereskedő, és az ügyfelek pénzéből nagy veszteséget termelő bróker. A vagyonkezelői és befektetési banki üzletág működésében már jóval korábban voltak rendellenességek, 2007-ben az afrikai befektetéseket kezelő csapat egy csaló tagja bukott szembetűnőt az engedély nélküli ügyleteivel, de ezen túl is több alkalommal derült fény csalásokra. A vagyonkezelési üzletágnál előfordult, hogy a kárvallott ügyfeleket nem kárpótolták kellőképpen, hogy pénzüket hagyagul kezelték, vagy a kifizetéseknél csaltak.

Az UBS-től a legutóbbi brókerbotrányt követően távozott vezérigazgató utóda, Sergio Ermotti a helyzet hatékony kezelése érdekében komoly leépítéseket tervek a befektetési banki üzletágban, és az FT.com szerint az is felmerült, hogy a Credit Suisse és az UBS befektetési bankjait összevonnák. Ez a szakértők szerint a bankoknak és a svájci államnak is jót tenne.

zöldhasú
Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról
Itthon hvg.hu 2025. január. 21. 06:30

László Róbert a Fülkében: Egy előrehozott választás a gyengeség beismerése volna a Fidesznek

Eltörölhetik az egyéni választókerületeket, játszhatnak a listaállítási feltételekkel, vagy akár a bejutási küszöbbel is – László Róbert, a Political Capital választási szakértője illúziónak tartja, hogy a kormánypárt ne nyúlhatna egy évvel a 2026-os országgyűlési választások előtt a törvényhez. Kacskovics Mihály Béla a szakértőt a Fülke legújabb adásában kérdezte a félprezidenciális rendszerről szóló pletykákról és a tolnai időközi választásról is.