Hadházy Ákos szerint a NAV először elutasította a feljelentését, de a panasza után mégis nyomozást indítottak.
Az Integritás Hatóság és a NAV is vizsgálja a Gondosóra-projektet – közölte Hadházy Ákos szerdán a Facebookon. A független országgyűlési képviselő azt írta a posztjában, hogy azután tett feljelentést, illetve bejelentést, hogy egy birtokába került dokumentum szerint „nem a távol-keleti gyártótól, hanem egy titokzatos dubaji cégen keresztül futtatva, 54 dollárért (kb 21ezer forint) veszi a 4iG ezeket a folyton lemerülő kütyüket”.
A képviselő szerint a másfél millió gondosórára összesen 107 milliárd forintnyi EU-s támogatást költenek el, tehát készülékenként 71 ezer forintot. Azt is hozzátette, nem tudja, mennyibe kerül az órákhoz a diszpécserszolgáltatás, mert azt a kormány nem árulja el, de ha arra megy el több tízmilliárd forint, akkor az szerinte csalás.
Hadházy az eljárásokról azt írta, hogy az Integritás Hatóság levele szerint az általa küldött és az ezután általuk beszerzett adatok alapján megalapozott a gyanú, így vizsgálatot indítanak. A NAV-nyomozásról azt közölte, hogy először elutasították, azonban helyt adtak a panaszának és most „nyomozgatnak”.
A Gondosóra a gyakorlatban annyit jelent, hogy a regisztrációt leadó 65 év felettiek kapnak egy készüléket, amely lehetővé teszi, hogy ha rosszul lesznek, vagy bajba kerülnek, akkor egy gombnyomással segítséget hívjanak magukhoz.
A program azonban nem csak az időseknek jön jól: a beruházás 104 milliárd forintba került, és informatikai hátterét a 4iG Zrt. dolgozta ki.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)