A Moholy Nagy Művészeti Egyetemnek és a Dunaújvárosi Egyetemnek juttatott ingatlanok elvileg a közérdekű célok megvalósítását, illetve a közfeladatok ellátását szolgálnák.
„További vagyonjuttatásban részesülhetnek a modellváltó Moholy Nagy Művészeti Egyetemet és a Dunaújvárosi Egyetemet fenntartó alapítványok, az állam újabb ingatlanokat adna át nekik ingyenesen” – szúrta ki a Népszava egy a parlament elé beterjesztett salátatörvényből.
Az „Egyes felsőoktatási, családügyi és kulturális tárgyú törvények módosításáról” szóló javaslat szerint a Moholy Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány egy balatonakali, állami tulajdonú ingatlan vagyonkezelői jogát szerezheti meg ingyenesen, határozatlan időre. A Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány tulajdonába pedig két, Balatonszemesen található ingatlan kerülhet.
A balatonszemesi ingatlanok esetében van azonban egy megkötés, a Dunaújvárosi Egyetemet fenntartó alapítványnak – ennek a kuratóriumi elnöke Süli János KDNP-s országgyűlési képviselő, aki korábban miniszterként a paksi bővítésért is felelt – biztosítania kell, hogy ezeket a balassagyarmati székhelyű BSE Palóc Farkasok Utánpótlás Sport Egyesület ingyenesen használhassa.
A lap azt is hozzátette, hogy az egyesület elnökhelyettese, Barna János korábban aktívan kampányolt a Fidesz–KDNP jelöltjei mellett a 2019-es önkormányzati választáson. Ezt többek között azzal tette, hogy a jelöltek támogatására buzdító leveleket adott át az egyesületben sportoló gyerekeknek azzal, hogy vigyék haza azokat és mutassák meg a szüleiknek. Barna egyébként jelenleg is a Nógrád Vármegyei Önkormányzat kormánypárti színekben megválasztott képviselője és egyben alelnöke.
A bőkezű állami adományozás a modellváltáson átesett, alapítványi rendszerbe szerveződött egyetemek privilégiuma, az átalakulást nem vállaló, továbbra is állami kézben maradó felsőoktatási intézmények nem egy esetben súlyos anyagi problémái kevésbé érdeklik a magyar államot.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.