Gazdaság HVG 2024. szeptember. 24. 16:10

1,1 milliárd forintba kerül az egy év után beomló, 700 millió EU-s pénzből épült kerékpárút felújítása

Erre viszont már nincs uniós forrás, így az állam kénytelen fizetni.

1,1 milliárd forintba fog kerülni annak a Bodrogkeresztúr és Tokaj közötti kerékpárútnak a felújítása, amely idén februárban, mindössze egy évvel az átadása után omlott be – írja az Átlátszó. A bicikliutat 700 millió forint uniós forrás felhasználásával építette az a Mento Kft., amelyet a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) korábban kartellezés miatt 860 millió forintra bírságolta.

A felújítás azért lesz ilyen költséges, mert nemcsak a kerékpárutat, hanem a párhuzamosan futó közutat is vissza kell építeni, valamint új támfal, villamos tápkábel és vízvezeték is épül, és 400 méter hosszan a vízelvezetést is meg kell oldani. A kivitelező szerint az úttest beázása vezetett a bicikliút beomlásához, a Magyar Közút azonban épp fordítva látja, erről akkor a 24.hu írt.

Most a felújítást a Colas Út Építőipari Zrt. nyerte el 1 138 196 644 forintért, erre azonban már nincs EU-s pénzt, a közbeszerzést “külön erre a célra biztosított állami forrásokból” írták ki.

Hasonló módon mindössze néhány hónapot bírt egy bicikliút Sirok, Tarnaszentmária és Verpelét között. Erre a beruházásra anno több mint 1 milliárd forint uniós pénzt kapott a kivitelező, a helyreállítás viszont itt “csak” 27 millió forintba fog kerülni.

* * * Személyi hitel, ha rövid időn belül pénzre van szükség

Előfordul, hogy hirtelen nagyobb összegre van szükségünk – pl. lakásfelújítás, autóvásárlás –, ebben a helyzetben a személyi kölcsön lehet az ideális megoldás, ugyanis akár egy héten belül a számlánkon lehet a szükséges összeg. A Bankmonitor személyi kölcsön kalkulátorával pár perc alatt kiválasztható a legkedvezőbb hitelajánlat.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.