Az összeg java létesítményekre ment el. A Magyar Olimpiai Bizottság szerint a támogatások növekedése nem járt együtt az eredményesség növekedésével.
4 416 milliárd 210 millió forintot költött sportra az Orbán-kormány 2010 óta, összesített a 444.
Az elmúlt 14 évben a lap szerint 3005 milliárd forintot költöttek el sportra a költségvetésből, ehhez jön hozzá még a tao-támogatási rendszeren keresztül 1411 milliárd forint. Ez annyi pénz, amennyit az idei évben személyi jövedelemadóból vár bevételként a kormány, mutat rá a lap.
Ebből a 4416,2 milliárdból
- 258 milliárd forint szolgálta a versenysport és az olimpiai felkészülés támogatását,
- utánpótlás-nevelés előirányzaton 69,5 milliárd forint ment el,
- a Magyar Olimpiai Bizottság a vizsgált időszak alatt beazonosíthatóan közel 2,8 milliárd forintot kapott,
- 48,9 milliárd forint pedig „az olimpiai sportági szakszövetségek akadémiai rendszer kialakításával, továbbá az MLSZ utánpótlás-neveléssel összefüggő kiadásainak támogatását” szolgálta (hogy ebből pontosan milyen arányban részesültek az olimpiai sportági szakszövetségek és a MLSZ, az nem derül ki a zárszámadásokból),
- a szintén nehezen definiálható „sportági fejlesztési koncepciók megvalósításával összefüggő feladatok támogatása” előirányzaton 14 év alatt 252 milliárdos kiadás jöhetett össze.
Ez összesen közel 633 milliárd forint, a többi pénz létesítményekre ment el, és jelentős összegeket költöttek egyebek mellett olyan előirányzatokra, mint például a „kiemelt nemzetközi sportesemény stratégia”, melyek a 444 szerint szintén viszonylag nehezen definiálhatók.
A több pénz nem egyenlő az eredményesség növekedésével, mint arra a Magyar Olimpiai Bizottság is rámutatott „Az olimpiai sportágak versenysport stratégiája, 2022-2032” című kiadványában. Ebben azt írják, a pénz elosztása következetlen, nincs utánkövetés és ellenőrzés, sem pedig korrekció a vállalások teljesítése vagy annak elmaradása esetén. A MOB szerint a „visszásságok mindegyike súlyos károkat okoz a magyar sportnak. Ezen problémák kijavítása, a finanszírozási rendszer átláthatóbbá, tervezhetőbbé, kiszámíthatóbbá tétele, a felhasználás folyamatos monitorozása és szakmai kontrollja akár már középtávon is hatékonyabb felhasználást eredményezne, ami a versenysportot is sikeresebbé teheti.”
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.