Az uniós nagykövetek szerdán vitatják meg a kérdést.
A Politico hétfőn arról számolt be, hogy az Európai Bizottság először javasol szankciókat az orosz cseppfolyósított gázra (LNG), de azt írták, még kérdés, hogyan viszonyul a javaslathoz Magyarország, amely „eddig minden, gázzal kapcsolatos szankciót blokkolt”.
A kérdés feloldása érdekében arra kértük a Külgazdasági és Külügyminisztériumot, árulják el, mi a magyar fél álláspontja a Politico-értesülésével kapcsolatban, mit fog képviselni a magyar EU-nagykövet szerdán, az orosz LNG-re vonatkozó korlátozó intézkedések megvitatásakor.
Megkeresésünkre Paczolay Máté külügyi szóvivő azt írta: „Magyarország minden energiaszektort érintő szankciót károsnak tart, mivel azok nagyban korlátozzák az európai versenyképességet, valamint áremelkedésekhez és ellátási kockázatokhoz vezetnek.”
A javaslat szerint az intézkedések nem zárnák ki közvetlenül az orosz LNG-behozatalt az EU-ba, de megakadályoznák, hogy az uniós országok az átvett orosz cseppfolyósított földgázt újraexportálják. A szankciók emellett megtiltanák az EU részvételét a készülő oroszországi LNG-projektekben is.
Nyitóképünk illusztráció.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)