A Közlekedő Tömeg szerint konkrét menetrendi tervezetet sem akkor, sem azóta nem kapott, hogy a BKK október végén „informális egyeztetést” tartott a járatritkításokról.
Élesedni látszik a vita a BKK és a Közlekedő Tömeg között. A BKK csütörtökön ismerte el azt a hvg.hu által előző nap megírt információt, miszerint egy nappal később már ritkítva közlekedik sok, népszerű járata.
Itt a teljes lista, ezek a BKK-járatok közlekednek ritkábban péntektől
A menetrendváltozás számos buszjáratot, és a BKK utólagos frissítése szerint további villamos- és trolijáratokat is érint.
A BKK a közleményében arról írt, hogy a menetrend optimalizálását még tavaly egyeztetések előzték meg, a BKK pedig többek között a Közlekedő Tömegnek is bemutatta a tervezetet. Ennek kapcsán megjegyezte: „a tervezet tartalmával és indoklásával az érintettek alapvetően egyetértettek.”
A civilek szombatok reagáltak a BKK kijelentésére. Mint írták, nem felel meg a valóságnak, hogy az ügyben számukra bármilyen menetrendi tervezetet bemutattak volna, így értelemszerűen az sem, hogy annak tartalmával és idoklásával egyet értettek volna.
A BKK a hvg.hu megkeresésére válaszul azt közölte, az egyeztetések október 26-án zajlottak a BKK épületében, a Közlekedő Tömeg Egyesület képviseletében pedig Spohn Márton, az egyesület alelnöke vett részt a megbeszélésen.
Mivel a két állítás ellentmond egymásnak, újra megkerestük a Közlekedő Tömeget, hogy kiderüljön, Spohn valóban részt vett-e az egyeztetésen, vagy ha nem, akkor volt-e más képviselője az október 26-i megbeszélésen a szervezetnek.
Mint kiderült, Spohn Márton valóban részt vett az egyeztetésen. A Közlekedő Tömeg közlése szerint ugyanakkor a BKK által hivatkozott informális egyeztetésen általánosságban esett szó a BKK által megrendelt futásteljesítmény lehetséges átrendezéséről, ám konkrét menetrendi tervezetet sem akkor nem mutattak be – ez, mint írták a menetrendi változás előtt 3 hónappal nem is lett volna reális – sem később nem kaptak.
Lehet, hogy át kell írni a történelemkönyveket: úgy néz ki, ugyanahhoz a fajhoz tartozhat a neandervölgyi ember és a homo sapiens
Sokáig úgy gondolták, hogy a neandervölgyi ember és a homo sapiens külön fajhoz tartoztak, ám ez a nézet az elmúlt években a tudományos felfedezések hatására kezdett megváltozni. Emiatt azt is újra kell gondolnunk, mi tesz bennünket emberré.
A civelek szerint az egyesület alelnöke az általánosságban bemutatott teljesítményátcsoportosítási elképzelések kapcsán pontosan azokat az elvi aggályokat jelezte a találkozón, amelyeket a BKK a menetrendi ritkítás során figyelmen kívül hagyott:
- „nem kezelték a viszonylathálózat széttöredezését, a hangolások, csatlakozások felborulását,
- nem tájékoztatták megfelelően az utasokat, a menetrendi közleményekben a perc alapú indulások helyett semmitmondó követési intervallumokat tüntettek fel,
- a teljesítményt nem fejlesztésre vagy zsúfoltságkezelésre csoportosították át, hanem egész egyszerűen kivonták azzal az üres ígérettel, hogy majd egyszer esetleg fejlesztenek”
– írta a szervezet a szerkesztőségünknek megküldött levelében.
„Mindezeket követően mi is pár nappal a menetrend-módosítás előtt szereztünk tudomást arról, hogy csak járatritkítások történnek, velük párhuzamos menetrendi fejlesztések nem – ezekről is csak a BKK közzétett menetrendjeiből, nem pedig egyesületünknek nyújtott tájékoztatásukból.”
– teszi hozzá a Közlekedő Tömeg.
A szervezet hangsúlyozza, érdemi szakmai egyeztetésekre természetesen a továbbiakban is nyitottak, ám ebben a témában ilyen nem történt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.