Tárt karokkal várják többek között a kínaiak, a szaúdiak és a törökök pénzét is. Magyarország viszont barátságtalan államnak számít hivatalosan.
Mihail Vlagyimirovics Misusztyin, Oroszország miniszterelnöke hétfőn bejelentette, hogy egyszerűsített eljárás vezetnek be annak érdekében, hogy „baráti” országok állampolgárait és cégeit csábítsák orosz befektetésekre.
A Reuters szerint ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy könnyebben nyithatnak majd bankszámlát azok a szereplők, akiknek az országa felkerült az oroszbarát államok 25 elemű listájára.
Azt lehet tudni, hogy a baráti országok között szerepelni fog Kína, India, Brazília, Fehéroroszország, Szaud-Arábia, Kazahsztán és Törökország. Moszkva azt is közölte, hogy azokat az országokat tekinti „nem barátinak”, amelyek - válaszul Oroszország ukrajnai háborújára - csatlakoztak a nyugati gazdasági szankciókhoz.
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, mivel Ororszország az egész Európai Uniót egy kalap alá veszi, így Magyarországot is barátságtalan államként tartja nyilván. Ennek ellenére látványosan jó a viszony, hiszen Putyin október közepén Kínában találkozott Orbán Vikorttal, így a magyar miniszterelnök lett az első nyugati vezető, aki a háború kirötése óta személyesen tárgyalt az orosz elnökkel.
Hivatalosan is barátságtalan állam lett Oroszország szemében Magyarország
Az EU egészével és például Mikronéziával együtt.
(Kapcsolt képünk illusztrácó, Hszi Csin-ping kínai elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök október 18-ai találkozóján készült Pekingben. Forrás:Pedro PARDO / AFP)Pénzt, paripát és most már fegyvert is bőven kap Moszkva a szomszédoktól, de mire lesz ez elég?
Továbbra is megsínyli Oroszország Ukrajna lerohanását, a nyugati szankciók miatt átszervezni kényszerültek gazdaságuk jelentős részét és ez eléggé ráfizetésesen sikerült. A bajban a leglátványosabban Kína sietett segítségükre, de néhány frissen napvilágot látott adat szerint ennek is komoly ára volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.