Orbán Viktor a parlamentben beszélt arról, hogy kordában kell tartani az üzemanyagárak alakulását.
A benzin a hatósági ár tavaly decemberi eltörlése óta nem volt olyan drága, mint most, a gázolaj pedig szintén rekordközeli áron áll, és úgy tűnik, az üzemanyagárakat nemcsak az autósok, hanem a miniszterelnök is sokallja - számolt be az RTL Híradó.
Mint megírtuk, Orbán Viktor hétfőn arról beszélt a parlamentben, hogy az infláció letörése érdekében ismét be fognak avatkozni, ha az üzemanyag-kereskedők nem tudják, vagy nem akarják kordában tartani az árakat.
Arról, hogyan avatkoznának be, semmilyen részletet nem mondott, és a Gazdaságfejlesztési Minisztérium keddi közleményéből is csak annyi derült ki, hogy Nagy Márton a Mol vezetőivel folytatott tárgyalása során „világossá tette, hogy minden lehetséges eszközzel tompítani kívánja az üzemanyagárak növelését.”
Összeszorulhat a benzinkutasok gyomra, a kormány újra bedobta a benzinárstop ötletét
Nagyon csúnya vége lett a legutóbbi benzinárstopnak, most viszont a gyenge forint és az orosz-szaúdi politika miatt újra annyira megdrágult a benzin, hogy a hatósági ár ötletével játszik a kormány. És jól láttuk: ez komoly népszerűséget hoz nekik, egészen addig a pontig, amikor már nem a totális káosz fenyeget.
Emlékezetes, a kormány 2021 novemberében döntött az üzemanyagárstop bevezetéséről, az akkori 500-520 forintos piaci ár helyett 480 forintért kellett adni a benzint és a dízelt is. Tavaly év végére azonban üzemanyaghiány jelentkezett, az autósok pedig hosszú sorokban álltak a kutaknál, ezért a kormány december 6-án kivezette a hatósági árat.
Éppen ezért a Magyar Ásványolaj Szövetség szerint a hatósági ár visszavezetése újra üzemanyaghiányt okozna. Grád Ottó elnök az RTL-nek elmondta, „szinte biztos, hogy nagyon rövid időn belül komoly hiányok alakulnának ki, elsősorban a gázolajpiacon.”
Mint beszámoltunk róla, a benzin ára szerdán 6 forinttal csökken, de így is átlagosan 652 forintot kell majd fizetni literjéért. A gázolaj literenkénti átlagára 682 forint marad.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.