Gazdaság hvg.hu 2023. szeptember. 01. 10:02

Hivatalosan is bejelentette a Vodafone, mi lesz az új neve

A 4iG Nyrt. tulajdonában lévő más országokban található mobilszolgáltatásokhoz hasonlóan a One nevet fogja viselni.

Korábban is szóltak hírek arról, hogy jelentős átalakulásra számíthatunk a Vodafone Magyarország menedzsmentjében és névváltozásra is számíthatunk. Csütörtök este írtuk meg, hogy Bányai Tamás az Epic Malta mobilszolgáltatótól érkezik a Vodafone élére, amely a közlemény szerint mostantól a One nevet fogja viselni.

A 4iG Nyrt. vállalatcsoporthoz tartozó Vodafone márkaváltáson is keresztül fog esni, amiért ezentúl a Mohamed ElSayad a társaság új kereskedelmi stratégiai igazgatója fog felelni.

A közlemény ElSayadról szóló név és feladatismertetőjében olvashatjuk: a Vodafone a jövőben One márkanéven fog szerepelni Magyarországon.

Két másik országban is hasonló nevet kaptak a cég mobilszolgáltatásai, például az albán One Telecommunications, vagy a korábban Telenor Montenegro néven futó, most már One-ra keresztelt szolgáltató.

A 4iG Nyrt. 2023 első félévére vonatkozó jelentés szerint, jelentősen növelte árbevételeit, és javította eredményességét is, amihez hozzájárult a trásaság átalakulása is. Az előző év hasonló időszakához képest 118,5 százalékkal, azaz 266,2 milliárd forintra nővelte nettó árbevételeit, adózott eredménye pedig 7,8 milliárd lett.

A közlemény hozzáteszi, a társaság adózás előtti jövedelme tavaly 1,7 milliárd forint volt és továbbra is a növekedésen fog dolgozni. Ennek érdekében megkezdték a haza és nemzetközi működés és a cégcsoport tulajdonában lévő vezetékes és passzív mobil-infrastruktúra felülvizsgálatát is.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.