Bezárja minden üzletét, és kivonul Magyarországról a Salamander. A cipőkereskedő évek óta veszteséges itthon, de a németországi anyacég már tavaly év végén csődvédelmet kért.
Nem kíván kiskereskedelmi tevékenységet folytatni a jövőben Magyarországon a tulajdonosuk, így minden üzletüket bezárják – jelentette be szerdán Facebook-oldalán a Salamander Hungaria.
Bővebb magyarázatot nem adtak a döntésről, csak annyit tettek hozzá, hogy
minden terméket akciósan végkiárusítanak.
A cégadatbázis alapján a német hátterű, itthon 83 alkalmazottat foglalkoztató cég magyarországi üzlethálózatának forgalma az elmúlt éveken 3,3 milliárd forintos szinten stagnált, illetve – feltehetően a Covid-járvány hatásai miatt – 2020-21-ben harmadával visszaesett.
A cég azonban legalább öt éve folyamatosan veszteséges, a hiány az első járványos évben ráadásul a korábbi szint tízszeresére nőtt. A forgalom tavaly ugyan visszatért a 2020 előtti szintre, de a veszteség nem: a tavalyi évet 181 milliós mínuszban zárták, ami még a Covid előtti utolsó évhez képest is négyszeres romlás.
A kivonulás hátterében emellett a cipőkereskedelmet is sújtó általános gazdasági visszaesés és az orosz-ukrán háború kedvezőtlen gazdasági hatása is állhat. Legalábbis ezzel magyarázta a németországi anyacég, amikor tavaly év végén fizetésképtelenné vált, és csődvédelmet kért – írta korábban a német RTL . Június végén aztán az osztrák Der Standard beszámolója szerint 54 év után Ausztriából is kivonult a cég, bezárva maradék 19 boltját és elbocsátva 200 ottani alkalmazottját.
A cég problémái azonban ennél sokkal régebbre is visszanyúlnak: a volt szovjet blokk országaiban történt terjeszkedés nem fordult termőre, az 1990-es években folyamatos veszteséget termeltek az itteni leányvállalatok, pedig még Magyarországon is nyitottak cipőgyárat, igaz már az is bezárt vagy 20 éve.
Bezárja bonyhádi gyárát a Salamander
Bezárja bonyhádi gyárát a cipőiről híres német Salamander konszern, a márkakollekcióval foglalkozó műszaki fejlesztési részleget viszont a cég kornwestheimi központjából áthelyezi Martfűre, másik magyarországi üzemébe - közölte pénteken Tanja Schmitzer, a Salamander sajtóilletékese.
Kivonul Magyarországról a Salamander cipőbolthálózat
Nem kíván kiskereskedelmi tevékenységet folytatni a jövőben Magyarországon a tulajdonosuk, így minden üzletüket bezárják – jelentette be szerdán Facebook-oldalán a Salamander Hungaria.
Bővebb magyarázatot nem adtak a döntésről, csak annyit tettek hozzá, hogy
minden terméket akciósan végkiárusítanak.
A cégadatbázis alapján az német tulajdonú magyarországi üzlethálózat forgalma az elmúlt éveken 3,3 milliárd forintos szinten stagnált, illetve – feltehetően a Covid-járvány hatásai miatt – 2020-21-ben harmadával visszaesett. A cég emellett legalább öt éve folyamatosan veszteséges, a hiány az első járványos évben ráadásul a korábbi szint tízszeresére nőtt.
A forgalom ravaly ugyan a visszatért a 2020 előtti szintre, de a veszteség nem: a tavalyi évet 181 milliós mínuszban zárták, ami még a Covid előtti utolsó évhez képest is négyszeres romlás.
A kivonulás hátterében azonban inkább a cipőkereskedelmet is sújtó általános gazdasági visszaesés és az orosz ukrán háború hatása áll. Legalábbis ezzel magyarázta a németországi anyacég, amikor tavaly év végén fizetésképtelenné vált, és csődvédelmet kért – írta korábban a német RTL https://www.rtl.de/cms/insolvenzmeldung-von-salamander-und-schuhhaus-klauser-muessen-nun-93-filialen-schliessen-5021837.html . Június végén aztán 54 év után Ausztriából is kivonult a cég, bezárva maradék 19 boltját és elbocsátva 200 ottani alkalmazottját.
https://www.derstandard.at/story/3000000176935/salamander-und-delka-ziehen-sich-vollstaendig-aus-oesterreich-z
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.