Az ügy részleteiről sem a szakszervezet, sem az Audi, sem a rendőrség nem árult el részleteket.
Közokirat-hamisítás bűntett gyanújával indított büntetőeljárást a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-Főkapitányság az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) pénzügyeivel kapcsolatban – írja az Átlátszó. A portál azt írja, hogy ugyan próbáltak a szervezet vezetőitől bővebb információt szerezni arról, hogy pontosan mi is történik velük, azonban konkrét választ nem kaptak a kérdéseikre.
Az ügy azonban az Átlátszó beszámolója szerint az érdekvédelmi szervezet az elmúlt években közzétett, aztán később többször is módosított beszámolóival kapcsolatos, ezekkel összefüggésben tett valaki feljelentést. A gyanúba keveredett szakszervezet 10 ezer munkavállaló érdekeit hivatott védeni a befizetett tagdíjakért cserébe, ez a tagdíj pedig 2022-ben az Átlátszó szerint 300 millió forintra rúgott.
A szakszervezet 2020-as beszámolóját kétszer adták le. A 2021. május 29-én leadott verzióban mínusz 92,6 millió forintos veszteséges, adózott eredmény szerepel. Viszont a 2022. szeptember 27-én leadott verzióban már 93 ezer forintos nyereségről számoltak be. Ezt úgy hozták össze, hogy az újabb beszámolóban csökkentették az anyagjellegű kiadás összegét 92,7 millió forinttal). De akadnak eltérések a saját tőkénél is: a májusban leadott beszámoló 568 milliós, a szeptemberben közzétett 468 milliós összegről beszél.
A 2021-es beszámolót a leadás után háromszor is módosították: a június elsején leadott első példányban mínusz 366,5 milliós adózott eredmény szerepel, a szeptemberiben már csak mínusz 234,2 millió forint, míg a novemberben leadottban ez a szám már csak mínusz 233 millió.
A szervezet idén még csak egy beszámolót adott le, abban az adózott eredmény 66,9 millió forint.
Az Audi Hungária Zrt. az ügyről azt írta: nincs hivatalos információjuk arról, hogy mi is történhetett. „Más szervezetekkel kapcsolatos szerkesztőségi értesüléseket vállalatunk alapvetően nem kommentál, így ezt sem” – tették hozzá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.