Elnézést kért a MÁV a malőrért, amelynek során néhány utas egy vasúti kocsiban ragadt, miután a mozdonyvezető véletlenül rájuk zárta az ajtókat.
Hétfőn este három utas rekedt az egyik vonaton a Keleti pályaudvaron – értesült az esetről az rtl.hu. Ez úgy fordulhatott elő, hogy az utasok a megszokott 6. vágányon felszálltak a menetrend szerint 21:50-kor Szolnokra induló S60-as szerelvényre, csakhogy „szerelvényforduló módosulása miatt" a vonat nem a 6., hanem végül a 12. vágányról indult. A változást hangosbemondón is közölték, de mire az utasok meghallották a közleményt és leszálltak volna, már nem tudták kinyitni az ajtókat. A mozdonyvezető ugyanis lekapcsolta a világítást az utastérben, majd lezárta a vonatot, amit aztán a véletlenül fennmaradt emberekkel együtt elkezdett kihúzni a tárolóvágányra.
Az rtl.hu úgy tudja, hogy a vonaton rekedtek telefonálgatni kezdtek a MÁV-nak és a hozzátartozóknak is, hátha valaki segíteni tud nekik. Végül a vonat nagyjából 200 méterre állt meg a csarnoktól, onnan kellett az utasoknak visszamenniük a pályaudvarra.
A MÁV szerint a vasúttársaság munkatársai eleget tettek a szükséges tájékoztatásnak. A vonat 12. vágányról való indulását 21 óra 10 perckor kiírták, majd a hangosbemondó ugyanerre hívta fel a figyelmet elsőként 21:38-kor, majd később még többször is. Állítólag a jármű kijelzőin a „Nem lehet beszállni” felirat is megjelent. A MÁV szerint maga a mozdonyvezető vette észre, hogy utasok maradtak a tárolóvágányra indult vonaton, és később egy szolgálati sávon maga kísérte vissza az utasokat a csarnokba.
Az érintettek nem éltek panaszbejelentéssel, a MÁV viszont elnézést kért a történtekért. „Sajnáljuk, hogy a vasutas munkatársak a szerelvénnyel történő átállás előtt az előírt kellő gondosság ellenére sem vették észre a fedélzeten maradtak utasokat, akik a mozdonyvezetőnek elismerték, hogy figyelmetlenek voltak" – közölte a MÁV szóvivője.A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.