A kutatócég reprezentatív felmérése szerint magas az akkumulátorgyárak elutasítottsága a magyar lakosság körében. A Fidesz-szavazók viszont megengedőbbek.
A 2000 fő megkérdezésével február második hetében készült közvélemény-kutatást az LMP pártalapítványa, az Ökopolisz Alapítvány rendelte meg, amelyből kiderül: minden második ember betiltaná az újabb akkumulátorgyárak létesítését. A válaszadók 28 százaléka támogatja csak az akkumulátorgyárak építését, ötöde pedig semleges álláspontot képvisel – olvasható a Telex cikkében. A felmérésről később az Ökopolisz is beszámolt.
Pártállás alapján azonban nagy különbségek vannak az attitűdben: az ellenzéki szavazók 73 százaléka, a Kétfarkú Kutyapárt szimpatizánsainak 62 százaléka, a mi hazánkosok 59 százaléka, az egyéb párt támogatóinak 69 százaléka, míg a pártot nem választók 52 százaléka tiltaná be az akkugyárak létesítését. A Fidesz-szavazóknak viszont mindössze 26 százaléka nem támogatja a kormány akkumulátorgyártó-nagyhatalmi elképzeléseit, 51 százalékuk pedig nem ért egyet a tiltás gondolatával.
Nem sokat javult az akkugyárak megítélése, ha a kérdést úgy tették fel: Magyarországon akkor sem szabadna újabb akkumulátorgyárak építését engedélyezni, ha így kevesebb új munkahely jön létre. Az így megfogalmazott kérdésre az összlakosság 46 százaléka felelte azt, hogy tiltani kéne az akkugyárakat. A fideszes szavazók 54 százaléka nem ért egyet ezzel az állítással, és csak kevesebb mint negyedük (23 százalék) támogatja.
Áder leállította a mérgező akkugyárról beszélő vendégét, majd kivágták az adásból a „problémás" részt
A volt államfő, Áder János podcastjában Kaderják Péter, a Magyar Akkumulátor Szövetség vezetője kifejtette: a gödi Samsung-gyár környékén nemcsak lítiumot, hanem toxikus oldószert is találtak a talajvízben. A Kék Bolygó Alapítvány elnökeként új feladatot ellátó politikus erre közbeszólt: legyen „ez zárójel", majd a Youtube-ra felkerült verzióból már kivágták a Fidesz irányvonalába nem illő tényeket.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.