Gazdaság hvg.hu 2023. február. 21. 05:38

A G7-ek pénzügyi vezetői az Oroszország elleni szankciókról tárgyalnak a héten

A világ leggazdagabb liberális demokráciáit tömörítő szervezet pénzügyminiszterei, illetve jegybankelnökei csütörtökön találkoznak az indiai Bengaluruban.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Az Oroszországgal szembeni szankciós lépésekről tárgyalnak majd a G7-ek pénzügyi vezetői csütörtöki találkozójukon az indiai Bengaluruban (korábban Bangalor – a szerk.) – írja a japán pénzügyminiszter, Szuzuki Sunicsi (képünkön) bejelentésére hivatkozva a Reuters.

A világ leggazdagabb liberális demokráciáit tömörítő szervezet pénzügyminisztereinek, illetve jegybankelnökeinek mostani találkozója fölött a japán fél fog elnökölni. „A G7 továbbra is szoros együttműködésben kíván dolgozni a nemzetközi közösséggel annak érdekében, hogy felerősítse a szankciók hatásait és ezáltal elérje a végső célt, ami Oroszország visszavonulásra kényszerítése Ukrajnából” – mondta el Szuzuki egy sajtótájékoztatón.

A G7 miniszteri szintű találkozói fölött idén Japán elnököl, a szervezet idei első csúcstalálkozóját május 19-21 között tartják majd Hirosimában. A szervezet tagjai az Amerikai Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Franciaország, Japán, Kanada, Németország és Olaszország. A találkozót szintén Bengaluruban, egy héttel később egy szélesebb körű egyeztetés fogja követni, melynek keretében a G20 pénzügyi vezetői fognak tárgyalni az ukrajnai háborúról és a világgazdaság aktuális kérdéseiről.

Szó lesz az oroszországi háború által felfokozott inflációról, a növekvő energia- és élelmiszerárakról, valamint az adósságproblémákkal küzdő feltörekvő piacgazdaságok támogatásáról. A feltörekvő gazdaságok kezeletlen eladósodása pénzügyi válsághoz vezethet – mondta korábban egy magas rangú japán tisztviselő.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.