Tóth Bertalan szerint az állam bukott az ügyön.
„Ma megteszem a feljelentést Polt Péternél a sokmilliárdos fideszes károkozás miatt” – írta a Facebookon hétfőn Tóth Bertalan, az MSZP országgyűlési képviselője. Tóth posztja szerint különösen jelentős vagyon hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette, különösen nagy vagyon hátrányt meghaladó hanyag kezelés vétsége, valamint különösen nagy kárt okozó csalás bűntette miatt tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen az FHB (a mai Takarékbank) és a Fidesz-kormány FHB-kötvényes üzletelése miatt.
Tóth egy régi ügyet szedett elő: az FHB Bank az azóta kegyvesztetté vált Spéder Zoltán érdekeltsége volt, a bank pedig a 2008-as világgazdasági válság után ingatag lábakon állt. 2023-ban, miután lejártak az ügyben keletkezett dokumentumok titkosításai, a Telex megírta: az FHB Bank által 2012-ben kibocsátott harmincmilliárd forintnyi kötvényt az állam vásárolta meg. A titkolózás pedig azért volt ilyen nagy, mert okkal tarthattak attól, hogy tiltott állami támogatás gyanújával az Európai Bizottság nyomozni kezd.
Lehet, hogy az állam mentette meg Spéder bankját, pedig nem tehette volna
Senki sem tudja, kinél landoltak a rejtélyes kötvények. A 444.hu részletesen bemutatja, hogy a 2008-as világgazdasági válságban és az utána következő években milyen manőverekkel segítették meg a pénzügyileg instabil FHB Bankot, Spéder Zoltán érdekeltségét.
Tóth szerint „a 2012 és 2016 között lebonyolított, mintegy 30 milliárd forint értékű üzlet szabálytalan, megtévesztő elemeket tartalmazott”. A politikus szerint gyakorlatilag az történt, hogy az „állam magasabb értéket képviselő értékpapírokat cserélt alacsonyabb értékű papírokra”, így pedig súlyos összegektől esett el.
Április harmincadikától viszont már az FHB utódjának számító Takarékbankból sem marad sok, ugyanis a Magyar Bankholdingban összeolvad az MKB Bankkal.
Megadta az engedélyt a jegybank, április 30-án elindulhat az ellen-OTP gigabank
Ekkorra egyesül MBH Bank néven az MKB Bank és a Takarékbank, ez a Magyar Bankholding fúziós menetrendjének záró lépése.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.