Lemondott az Ant Group vezetéséről Jack Ma.
Az egyik leggazdagabb kínai, Jack Ma lemondott fintech cégének vezetéséről - derül ki az Ant Gorup szombati közgyűlése után.
Az Alibaba alapítójának sorsa 2020 őszén vett óriási fordulatot, miután egy sanghaji fórumon nyilvánosan bírálta a kínai vezetést. A milliárdos utána eltűnt egy időre és csak 2021 januárjában került elő újra, ám azóta is inkább kerüli a nyilvánosságot, a legutóbbi hír például az volt róla, hogy Tokióba költözött.
Visszatért az angoltanár, hogy megmutassa, ki az úr a tőzsdén
A világ legnagyobb tőzsdei kibocsátására készült a leggazdagabb kínai, Jack Ma, amikor egy rosszul időzített kritika miatt három hónapra eltűnt és semmit sem lehetett hallani róla. Most úgy tűnik, vége a viszálynak a kommunista hatalommal, de az is biztosra vehető, hogy az egész ügynek lesznek még következményei.
A hatóságokkal azóta sem jó a viszonya, ennek is köszönhető, hogy vagyona ötvenmilliárd dollárról a becslések szerint 21,7 milliárdra csökkent.
A mostani lemondás sem lehetett könnyű a számára, hiszen az Ant Groupot még 2014-ben alapította, ez a cég birtokolja az Alibabához tartozó – és Kínában messze a legnépszerűbb – fizetési rendszert, az Alipayt. Értékét több százmilliárd dollárra értékelik a szakértők.
"Jack Ma távozása az Ant nevű cégtől, amelyet ő alapított, a kínai vezetés eltökéltségét mutatja a nagy magánbefektetők befolyásának csökkentésére" - kommentálta a lépést egy szakértő a Reutersnek, aki szerint a hatóságok állításaival szemben az Ant Group kevés kockázatot jelentett a pénzügyi rendszerre, és hatékonyan kölcsönözte a kisvállalkozásokat, ami a gazdasági növekedés egyik fő motorja. Egy másik szakértő pedig úgy látja, hogy Ma lemondása jelentheti a megoldást a cég számára, hogy a tőzsdére tudjon lépni, a hatóságok ugyanis vélhetően a személye miatt akadályozták ezt eddig mindenféle bürokratikus akadályokkal.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.