Rekordokat dönt az infláció, a szemünk láttára veszít értékéből a pénzünk, de a hagyományos befektetési formák sem feltétlenül remekelnek. Gazdasági podcastunk mostani adásában arra keresünk választ Bencze Lajossal és Tóth Leventével, mit kezdhetünk azzal az összeggel, ami még megmarad a havi fizetésünkből, mennyire kell elfelejtenünk mindazt, amit a befektetésekről tanultunk korábban.
A 20 százalékos infláció nem csak azt jelenti, hogy több pénzt kell az üzletekben hagynunk, de azt is, hogy ha nem kezdünk semmit azzal, ami megmarad, egy év alatt elveszíti értéke egyötödét. A párnaciha – vagy akár egy folyószámla – vonzereje így napról napra csökken, de az is kérdés, van-e egyáltalán olyan befektetési forma, amelyikkel még képesek vagyunk fialtatni megtakarításainkat.
Gazdasági podcastunk, a Pénz beszél e havi adásában Bencze Lajossal, az Erste World vezetőjével és Tóth Levente, a Bank360 pénzügyi szakértőjével beszélgettünk a HVG stúdiójában.
Adásunkban beszélgettünk arról:
- Hogyan reagálnak az emberek a mostani helyzetre? Még többet igyekeznek félretenni, vagy épp ellenkezőleg?
- Mekkora összegtől érdemes keresni valamilyen befektetést?
- Miért verekednek a bankok a fiatalokért? Hogyan segíthetnek a technikai eszközök a befektetési döntések meghozatalában?
- Mennyire vakmerő a nagyobb hozamot ígérő, divatos befektetési formákat választani?
A podcastban foglaltak kizárólag a megszólalók személyes véleményét tükrözik, és nem tekinthetőek a meghívott pénzintézet, pénzügyi tanácsadó vagy elemző cég hivatalos szakmai álláspontjának. A podcast tartalma nem minősül befektetési ajánlatnak, ajánlattételi felhívásnak, befektetési tanácsadásnak vagy adótanácsadásnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.