Jótékonysági célra fogja fordítani vagyonának egy tetemes részét a világ 4. leggazdagabb embere, az Amazon-alapító Jeff Bezos. Korábban már kapott kritikát azért, hogy nem költ elég pénzt jó ügyekre.
Nem mondta meg, hogy a vagyonának pontosan mekkora részét mire fordítaná, csak annyit árult el Jeff Bezos a CNN-nek adott 20 perces interjújában, hogy a pénzétől jelentős mértékben fog megválni jótékonysági célok érdekében. Az Amazon ügyvezető elnöke (tavaly lépett vissza a vállalat irányításától, de az ügyvezetői pozíciót megtartotta magának) és párja, Lauren Sánchez jelenleg azon dolgoznak, hogy kitalálják, hogyan osszák szét Bezos hatalmas vagyonát, amely 124 milliárd dollár értékű. Bezos megígérte, hogy még életében megválik a pénzének jelentős százalékától a jótékony ügyek javára.
A bejelentés a világ negyedik leggazdagabb emberétől (az első helyen a rangsorban Elon Musk áll ) azért is számít fordulatnak, mert korábban Bezost kritizálták azért, amiért a világ többszáz nagyon gazdag emberéhez hasonlóan nem csatlakozott a Bill Gates és volt felesége, Melinda Gates által alapított Giving Pledge filantróp mozgalomhoz, amellyen a vagyonát nagyrészt jótékonysági szervezeteknek adhatta volna.
Bezosnak és Sáncheznek ugyanakkor van egy környezetvédelmi alapja, amelybe Bezos tíz éven át 10 milliárd dollárt tett be (a jelenlegi vagyonának 8 százalékát), és amelynek céljai között szerepelnek a következők: a karbonlábnyom csökkentése a cement- és acéliparban; a döntéshozók ösztönzése a klímaügyek melletti elköteleződésre; valamint a széncsapdákként működő zöld területek és a karbonkibocsátást mérő technológia fejlesztése.
Az Amazon alaptója és barátnője annak apropóján ültek le a CNN újságírójáva beszélgetni, hogy az általuk alapított Courage & Civility díjat beharangozzák. A díjat, amellyel olyan vezető személyiségeket ismernek el, akik "bátor és humánus megoldásokat" szorgalmaznak, idén Dolly Parton énekes kapja, aki a százmillió dolláros jutalmat jótékonysági célra fogja fordítani.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.