Gazdaság MTI 2022. október. 12. 13:47

A Sole-Mizo szerint az utóbbi 50 év legjelentősebb fejlesztését hajtották végre a túró rudiknál

Mostantól valódi étcsokoládéval bevont túró rudik készülhetnek.

A Sole-Mizo Zrt. a túró rudi gyártását érintő, mintegy 300 millió forintos technológiai fejlesztést valósított meg a marcali tejüzemében. Kiemelték, hogy a túró rudik gyártásában az utóbbi 50 évben nem történt jelentős fejlesztés.

A cég a két évig tartó, a közelmúltban befejezett beruházás részeként új temperáló, keverő berendezést és dekristályosítót helyezett üzembe (azonkívül, hogy bővítette a raktározási, hűtési, csomagolási kapacitásait is).

A saját erőből finanszírozott fejlesztéssel pedig végre megteremtették annak a feltételeit, hogy valódi étcsokoládéval bevont túrórudik készülhessenek.

Bár a túrórudik bevonatát sokan csokinak hiszik, a magyarországi boltok polcaira kerülő ilyen termékek 95 százaléka valójában bevonómasszával készül. Az étbevonó előnye a csokival szemben, hogy kevésbé hajlamos az olvadásra, jobban tartja a színét és a formáját, a könnyen termelhető és kezelhető pálmazsírnak köszönhetően nagy mennyiségben állítható elő - közölte a cég. Ugyanakkor ma már nemcsak a mennyiség, de a minőség is fontos szempont az édességpiacon, ezért volt szükség az étcsokis bevonat bevezetésére.

A Sole-Mizo évente több mint 3000 tonna túrórudit készít, amellyel 33 százalékos a részesedése a hazai piacon – közölték. A 100 embernek munkát adó marcali üzem a beruházás eredményeként 1500 tonna étcsokis késztermék előállítására is képes, ez mintegy fele a cég által előállított túrórudi-mennyiségnek.

A nyilvános cégadatok szerint a több mint 1200 embert foglalkoztató Sole-Mizo Zrt. 2020-ban mintegy 82 milliárd forint nettó árbevételt és 1,9 milliárd forint nyereséget ért el, a 2021. évet 89 milliárd forint nettó árbevétellel és 832 millió forint nyereséggel zárta.

zöldhasú
Hirdetés
Minden, amit tudni érdemes Trump vámháborújáról
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. április. 07. 19:35

Azahriah, Krúbi és a többiek – „onnantól kezdve, hogy egy zenész befut, el kell mennie terápiára”

Mi ez a nagy visszavonulási hullám? Egyre több popsztár vonul el pihenni a sikerei csúcsán, de nemcsak zenészek, művészek érzik, hogy szükségük van egy kis szünetre, hanem „civilek” is. Kiégés, kapunyitási pánik, az alkotói nyugalom keresése – mi állhat a háttérben? Miért extra gyorsak manapság a sztárkarrierek, és miért egészen más ma híresnek lenni, mint valaha? Mit tanulhatnak a zenészek példájából a rajongók?