Gazdaság hvg.hu 2022. július. 27. 12:23

Tiltakoznak a termelők az Aldi 149 forintos dinnyeakciója miatt

Indokolatlan a szezon közepén letörni a dinnye árát, mert így nem fedezi a termelők költségeit – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Dinnyetermesztők Egyesülete.

Az érdekképviseletek azért tiltakoznak, mert az Aldi kilónként 149 forintért akarja árulja a dinnyét. Az akció – írták – csupán vevőcsalogató marketingeszköz, ráadásul félő, hogy olyan árversenyt indít be, amelyből a többi áruházlánc sem akar majd kimaradni.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a magyar dinnye jövőjét veszélyezteti, ha a kereskedők nem veszik figyelembe a termelők érdekeit. A belföldi termőterület már most a felére zsugorodott az öt évvel korábbihoz képest, és ha így folytatódik, néhány év múlva külföldről lehet csak dinnyét venni, sokkal drágábban és gyengébb minőségben.

Hosszabb távon csak akkor maradhat fönn a belföldi piac, ha a termelés javítására fordított beruházások meg is térülnek – tették hozzá.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.