Gazdaság hvg.hu 2022. május. 23. 10:19

Felmérés: Nem hiszik el az emberek a kormánynak, hogy felzárkózhatunk az unióhoz 2030-ra

Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszterjelölt kijelölte a célt, az emberek szkeptikusak.

A magyarok többsége nem hisz abban a kormány által megfogalmazott vízióban, hogy az uniós átlaghoz való felzárkózás 2030-ra elérhető – írja a Napi.hu.

Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszterjelölt a meghallgatásán beszélt arról a múlt héten szerdán, hogy ma Magyarország fejlettségi szintje az EU-átlag 76 százaléka, szemben a 2010-es 66 százalékkal. Ha sikerül fenntartani azt, hogy a magyar gazdaság növekedése 3 százalékkal haladja meg az uniós átlagot, akkor 2030-ra az EU fejlettségi szintjének 90 százaléka érhető el. Ha azonban a növekedési többlet 3,5 százalék, akkor a 100 százalékra is eljuthatunk.

A Napi.hu megbízására a Pulzus Kutató készített felmérést ezer ember megkérdezésével, hogy kiderüljön, mennyire hisznek ebben. Kiderült: meglehetősen szkeptikusak. A válaszolók 67 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nem lehet 2030-ra uniós viszonyokat elérni Magyarországon. Mindössze 15 százalékukat győzte meg az üzenet, 18 százalék pedig nem tudott állást foglalni.

A közvélemény-kutatás szerint a leginkább a férfiak (75 százalék), a 18–39-es korosztály (70 százalék) és a felsőfokú végzettségűek (73 százalék) kételkednek a Nagy által megfogalmazottakban.

Nem tudnak leszokni róla: 131 éve valaki mindig megígéri, hogy már csak kis idő, és utolérjük Ausztriát

Az EU gazdasági teljesítményének utolérését, de legalább megközelítését ígérte a gazdaságfejlesztési miniszterjelölt 2030-as határidővel, Lázár János pedig sok elődjéhez hasonlóan Ausztria színvonalát célozta meg. Az egy főre jutó GDP-nk valószínűleg idén fogja meghaladni az 1989-es osztrák szintet, ha pedig pontosan ugyanúgy nőne tovább, mint teszi azt 2010 óta, akkor az EU átlagát 2061-ben, Ausztriát 2091-ben érnénk utol.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.