Gazdaság hvg.hu 2022. április. 29. 12:29

Veszélyes az egyik legnagyobb mézgyártó terméke, vissza kell vonni a boltokból is

Megint a Klenáncz-mézek miatt intézkedett a Nébih, ez már a sokadik alkalom, hogy ugyanennek a gyártónak a mézeivel van probléma, így a hatóság fokozott kockázatúnak minősítette a vállalkozást.

Minőségmegőrzési időre való tekintet nélkül rendelték el a termékek forgalomból való kivonását és visszahívását

– olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági (Nébih) honlapján Klenáncz József A3 és A5 azonosítóval jelölt akácmézeiről.

Mint írják, a jogsértés megállapításának oka, hogy a Klenáncz által szolgáltatott dokumentumok alapján nem lehet megállapítani, hogy milyen alapanyagok felhasználásával készült a méz, és azt sem, hogy ezen alapanyagok honnan származnak, így pedig a termékek nem nyomon követhetőek, így egészséget veszélyeztető, nem biztonságos élelmiszernek minősülnek.

Mivel a Nébih már többször kivont a forgalomból Klenáncz-mézeket, és több milliós pénzbírsággal is sújtotta már a vállalkozást, a 24.hu megkérdezte a hatóságot, milyen további eszközeik vannak a jogsértések ellen. A Nébih válaszában azt írta, hogy a mostani jogsértés egy korábban csomagolt termékre vonatkozik, akácmézet Klenáncz november óta már nem állít elő, a virágmézzel pedig nem volt probléma az ellenőrzés során.

Hozzátették ugyanakkor: „A számos jogsértés miatt az érintett vállalkozás tevékenységét – az előállított termék fajtájától függetlenül – fokozott kockázatúnak minősítette. A létesítmény ellenőrzése és termékeinek mintavételezése az eddigieknél gyakrabban fog megtörténni, és az esetleges ismétlődő jogszabálysértés esetén a szankciók mértéke is jelentősen emelkedik.”

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Riba István 2025. április. 02. 06:30

Mindegy, hogy háborús bűnös-e Netanjahu, amíg Orbánnak kedves, várják Budapestre

Orbán Viktor rengeteget köszönhet az izraeli miniszterelnöknek az elszigeteltségből való kitöréstől a Pegasus szoftverig. Netanjahut azonban ugyanazért támogatja, amiért a Balkán gyújtogatóit: nem országokkal, hanem azok – többnyire illiberális-autokrata – politikusaival ápol jó viszonyt. A szájkarate és Trump eljövetele ellenére Orbán külpolitikai húzásaival csak egyre jelentéktelenebbé válik.