A tárcavezető az uniós szankciókat okolja a gyenge forintért, de arról nem beszélt, miért vetették ki azokat.
A magyar forint is a brüsszeli szankciók áldozata – közölte Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebookon hétfőn. A tárcavezető szerint a szankciók már most komoly veszteséget jelentenek a magyar gazdaságnak.
Varga szerint a forintra és a magyar emberekre a legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy lebegtetik a szankciók kiterjesztését az energiaszektorra. Aki ezt kéri, az a magyar emberekkel akarja megfizettetni a háború árát. Ilyen lépést a kormány semmilyen nemzetközi fórumon nem fog támogatni – mondta.
Így esett a forint az euróval szemben 229-ről közel 400-ig
1999 első munkanapján, amikor először lehetett kereskedni a január 1-jén bevezetett új pénzzel, az euróval, napi átlagban 251,43 forintba került egy euró, 2008-ban 229,11-ig erősödött. Azóta több alkalom is volt, amikor nagyot esett, mostanra a 400-as szint közelébe jutottunk. Az elmúlt 23 év nagy forinteséseit néztük át.
A pénzügyminiszter arról nem beszélt, hogy miért szankcionálják Oroszországot – nem is említette a videóban –, illetve, hogy milyen országban van jelenleg háború.
A pénteki 387 után a hétfői kereskedésben órák alatt jutott a forint a 400-as árfolyam határára. A bankokban a 400-as rémálomhatárt már reggel átszakította a forint, több pénzintézetnél már ekkor 400 forintnál többet kellett fizetni egy euróért.
Túl a rémálomhatáron: a bankokban már 400 forintnál drágábban vehetjük az eurót
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.