Gazdaság hvg.hu 2022. február. 23. 06:40

Sorra jelentik be a világ kormányai az Oroszországgal szembeni szankciókat

Az EU, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia után Ausztrália, Japán és Kanada is szankciókat jelentett be.

Amíg Európában éjszaka volt, több keleti ország is szankciókat jelentett be a donyecki és luhanszki szeparatistákkal, valamint Oroszországgal szemben. Japán több orosz állampolgár számláit befagyasztotta és vízumkorlátozásokat vezetett be, Ausztrália pedig a bankokkal, az energia- és a távközlési cégekkel szemben jelentett be szankciókat.

A nyugatiak közül Kanada csatlakozott még az éjjel a szankciót hirdetőkhöz, Justin Trudeau miniszterelnök közölte, hogy kanadaiak mostantól nem vehetnek orosz államközvényeket, nem kereskedhetnek a szakadár területekkel, valamint az orosz állami bankokat is büntetik.

Joe Biden amerikai elnök még kedden jelentette be, hogy „Oroszországnak ezután nem lesz lehetősége nyugati forrásokból finanszíroznia az államadósságát”. Az orosz pénzügyi rendszer elszigetelése mellett több orosz vezetőt is büntetnek.

Az EU vezetői pedig még szintén kedden döntöttek arról, hogy korlátozzák az orosz állam és az orosz kormány hozzáférését az európai pénzügyi piacokhoz és felfüggesztették a kereskedelmi kapcsolatokat a két donyeci régió és az EU között. Beutazási tilalommal és vagyonbefagyasztással sújtják az orosz Duma azon 351 képviselőjét, akik megszavazták a szakadár területek elismerését. Ezenkívül 27 további személy és entitás is felkerült a tiltólistára, akik aláásták és fenyegetik Ukrajna területi integritását.

Anatolij Antonov, Oroszország washingtoni nagykövete arról beszélt: a nyugati szankciók az ottaniakat is rosszul fogják érinteni, az átlagos amerikaiak is érezni fogják a drágulás következményeit.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.