Mind Marine Le Pen, mind pedig Eric Zemmour a NATO-t bírálta az ukrán válság miatt. Emmanuel Macron moszkvai látogatását is arra használták fel, hogy támogatásukról biztosítsák Vlagyimir Putyint, aki az európai szélsőjobb legjelentősebb szponzora.
"Macron eljátszotta az esélyét, Putyin nem bízik benne" – deklarálta magabiztosan Eric Zemmour egykori újságíró, aki most szélsőjobboldali kihívója az államfőnek az áprilisi választásokon. Azt nem közölte a France Inter rádióban, honnan tudja, hogy Putyin nem bízik Macronban?
Szélsőjobboldali vetélytársa, Marine Le Pen gúnyosan csak annyit mondott Macron moszkvai útjáról: ő a postás vagy van saját mondanivalója is? Arra célzott, hogy Macron moszkvai útja előtt többször is tárgyalt Joe Biden amerikai elnökkel telefonon. Az USA küszöbönállónak tart egy orosz támadást Ukrajna ellen, Macron épp ennek az elhárítására ment Moszkvába, ahol hamarosan Olaf Scholz német kancellár követi őt.
Macron meg van győződve arról, hogy két hónappal a választások előtt jót tehet a népszerűségének a moszkvai út – írja a párizsi Le Monde, amely siet visszautalni arra, hogy Marine Le Pen volt Putyin kedvence a múltkori elnökválasztáson, többek közt a Kremlben fogadta a szélsőjobboldali vezért, és a hírek szerint közbenjárt azért, hogy 9,4 millió euróval támogatta egy orosz bank a mozgalmát.
10,6 millió eurós baráti kölcsön
Ekkora hitelt kapott Marine Le Pen Orbán Magyarországáról – hangsúlyozza a Le Monde. A magyar miniszterelnök korábban fogadta mind Marine Le Pent, mind pedig Eric Zemmourt. Madridban, ahol a szélsőjobboldali pártok valamiféle egység mozgalmat próbáltak szervezni – ezúttal is sikertelenül – sem Marine Le Pen, sem Orbán Viktor nem fogadta el azt a közös közleményt, amely Putyint tette volna felelőssé az Ukrajna körül kialakult válságban.
Az orosz elnök megítélése megosztja a szélsőjobboldalt Európában: Lengyelország kormányzó pártjai maximálisan elítélik Putyint, és az Egyesült Államokkal együtt kemény NATO-fellépést szorgalmaznak. Lengyelországba már meg is érkezett az amerikai katonai erősítés első része. Ezzel szemben Magyarország nem tart igényt plusz NATO-katonákra – közölte a honvédelmi miniszter.
Eric Zemmour: Putyin orosz hazafi
A szélsőjobboldali jelölt nagy harcban áll Marine Le Pennel és a jobboldali Valerie Pecresse-szel a második hely megszerzéséért az elnökválasztáson. Macron első helye biztosnak látszik a közvéleménykutatások alapján, de a második hely bizonytalan, pedig a kihívónak ezt kell megszereznie.
Eric Zemmour, aki újságíróból lett elnökjelölt, mindig igyekszik látványos gesztusokat tenni. Putyint például következetesen patriótának nevezi abban a Franciaországban, ahol a hazafiság még mindig komoly hívó szó. Zemmour elismerően beszél Putyin csecsenföldi háborújáról, amikor az orosz csapatok példátlan brutalitással verték le az iszlám követő helyi lakosság lázadását a moszkvai hatalom ellen.
Zemmour sietett bírálni az Egyesült Államokat is, mondván: az amerikaiak a Szovjetunió bukása után nyomulnak előre keleten. "Putyin igazi orosz hazafi amikor megpróbálja azt megállítani, és nem engedi, hogy Ukrajna és Grúzia a NATO tagja legyen" – hangsúlyozta Eric Zemmour
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.