A program ötvenmilliárd forintba kerül.
Ezúttal 85 település többszáz helyrajzi számú ingatlanát vették ki az általános szabályok alól „a Danube InGrid projekt keretében elosztó hálózat kiépítésére, hálózati fejlesztésekre irányuló beruházás” érdekében. 50 milliárd forintba kerül a program.
A kormány csütörtök esti rendelete szerint egyrészt a hatóságoknak rövidített határidőkkel kell intézniük az ügyeket, másrészt – mint a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügyek esetében gyakran – építészeti-műszaki tervtanácsi véleményt nem kell beszerezni, településképi véleményezési eljárást nem kell lefolytatni és településképi bejelentési eljárásnak nincs helye. A kormány azt is kimondta, hogy a 85 település közül 72 helyen „az építtető földkábeles megoldás alkalmazására nem kötelezhető”.
Erről a programról szeptemberben Jamniczky Zsolt, az E.ON Hungária Csoport igazgatósági tagja azt mondta az E.ON megbízásából a HVG BrandLab közreműködésével készült interjúban, hogy ezáltal „mi úgy mondjuk, ’okosodik’ a hálózat magyar szakasza, és az a célja, hogy az említett szempontok mentén rugalmasabbá tegye a hálózatot és lehetővé tegye, hogy be tudjuk kapcsolni a megújulókat.” Egy szakportálon pedig a nyáron azt írták: „Danube InGrid néven, magyar-szlovák együttműködésben indult el az elmúlt évek legnagyobb villamosenergia-hálózatfejlesztése az Észak-Dunántúlon és Nyugat-Szlovákiában. Az Európai Unió által támogatott beruházásnak köszönhetően kiépül a jövő okos hálózata, amely lehetővé teszi a megújuló energiaforrások, köztük az egyre növekvő számú napelemek hálózati csatlakozását és megoldást ad a folyamatosan növekvő áramfogyasztás villamoshálózati kihívásaira. Kiss Attila, az E.ON Hungária Csoport elnök-vezérigazgatója akkor úgy fogalmazott: „Beruházásunk azt az üzenetet közvetíti, hogy bárki gondolkodhat fejlődésben – zöld megoldásokban, napelemben vagy e-mobilitásban –, mert ehhez már épül az az okos villamosenergia-hálózat, ami a teljes ökoszisztéma alapját jelenti.”
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.