A fővárosi Fidesz-frakció kifogásolja, hogy a bizottság csupán december 15-ig dolgozhat az ügyön.
Egyhangúlag megszavazta a Fővárosi Közgyűlés a vizsgálóbizottság felállítását Városháza-gate-ügyben, azonban a döntést komoly vita előzte meg. A fővárosi Fidesz-frakció vezetője, Láng Zsolt azt kifogásolta, hogy a bizottságnak a következő Fővárosi Közgyűlés időpontjára, vagyis december 15-re kell összeállítania a jelentést. Láng szerint problémás az is, hogy előre lefekteti a közgyűlés, milyen témákat vizsgálhat a bizottság, és milyen témákat nem (utóbbi kategóriába esik Bajnai Gordon volt miniszterelnök szerepe is). Láng Zsolt egyenesen úgy fogalmazott, hogy a helyzet olyan, mint a Tanú című filmben, amikor az eljárások forgatókönyvét előre kiosztják, Kovács Péter fideszes polgármester erre azzal kontrázott, hogy neki már az ítéletet is kiosztották az ügyben.
Karácsony Gergely főpolgármester szerint azonban ez az első olyan alkalom, amikor olyan ügyre állítanak fel bizottságot, ami valójában meg sem történt. Kiemelte, hogy a Tarlós-éra több, bizonyítottan súlyos vagyoni hátrányt okozó ügyében nem volt bizottság, ami vizsgálja az ügyet (metrókocsik felújítása, vagy az e-jegy-rendszer). A főpolgármester azonban úgy fogalmazott, hogy nem akarják azt a látszatot kelteni, hogy a fővárosnak bármi rejtegetnivalója lenne.
A vizsgálóbizottságot a fideszes Kovács Péter fogja vezetni, tagja lesz azonban Láng Zsolt és Soproni Tamás (Momentum) is. A bizottságnak három fideszes és négy ellenzéki tagja lesz.
A Városháza-botrányról itt írtunk bővebben:
Városháza-gate | hvg.hu
A fővárosi önkormányzat leromlott állapotú épületének fejlesztésére vonatkozó lehetőségekről valóban készült tavaly egy tanulmány, piaci konzultációkat is folytattak, de végül az ingatlan eladása nem merült fel komolyan - a főváros szerint erről szól az az ügy, amelyet a kormánymédia úgy tálal, hogy eladnák a Városházát.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.