Lázár János a minap egy interjúban kelt ki hevesen a külföldi diszkontláncokkal szemben.
Nincs olyan kormánydöntés ami a jelenlegi helyzeten alapvetően tudna változtatni - mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón a hvg.hu kérdésére, hogy tervez-e a kormány valamiféle intézkedést a kiskereskedelmi láncokkal kapcsolatban.
A minisztert azért kérdeztük erről, mert Lázár János, a Mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. által ellátott állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos, korábbi miniszter a minap egy interjúban kelt ki hevesen a külföldi diszkontláncokkal szemben, és egy, a termelőtől a feldolgozón át a nagy- és kiskereskedőig terjedő teljesen magyar tulajdonú lánc létrehozásának szükségességéről beszélt.
Lázár János: Abcúg a kiskereskedelmi diszkontokkal, és vivát a hazai élelmiszerláncoknak
Lázár János egybeterelte Mezőhegyesen az elvileg a kisgazdaságokat képviselő MAGOSZ-t és a nagybirtokot megtestesítő Csányi Sándort. Erről a mezőhegyesi középiskolai tanévnyitón beszéltek az érintettek szerdán, miközben reggel egy lapértesülésből az is kiderült, hogy a szövetségre lépők ülhetnek a Ménesbirtokot átvevő alapítvány kuratóriumába és felügyelő bizottságába.
Gulyás jelezte, kulcsfontosságúnak tartja a kormány, hogy kellő súllyal legyen jelen a magyar tulajdon az élelmiszer-kiskereskedelmi láncok területén is, de az is igaz, amit Lázár János mondott, hogy “a lehető legkevesebbet” sikerült elérni itt.
A miniszter hangsúlyozta, nem tud “olyan átfogó és nagyívű javaslatról”, ami változtatna a jelenlegi helyzeten, “mert természetesen a magántulajdon védelmének elve az nálunk is megkérdőjelezhetetlen”. Szerinte ezek a kormányon túlmutató ügyek.
Mindenesetre Csányi Sándor OTP-vezér szintén közelmúltban adott interjújára utalva mindenkit “aki abban a helyzetben van, hogy ezt megteheti” arra biztatott, hogy ruházzon be a területen.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)