Székesfehérvár is ott van a top háromban.
Fővárosi szinten az ötödik kerületben, megyeszékhelyeket nézve Veszprémben a legdrágábbak az albérletek a KSH és az Ingatlan.com közös elemzése szerint. Az albérletek drágulnak, viszont a nyárinál lassabb ütemben: az országos bérleti díjak havi összesítésben 0,9 százalékkal drágultak, holott augusztusban 1,1 százalékkal emelkedett az áruk.
Éves szinten viszont durva az emelkedés, annak ellenére is, hogy a 2019-es (járvány előtti) áraktól még mindig elmaradnak a mostaniak: 5,7 százalékkal drágultak az albérletek. Ez annak tükrében igazán erős, hogy egy hónappal ezelőtt ez a szám még csak 3,9 százalék volt. A fővárosban 0,3 százalékos drágulás volt egy hónap alatt. Pest megyében is durva az áremelkedés: 9,5 százalékkal drágábbak az albérletek. Ez a szakértők szerint az agglomeráció rohamos fejlődése miatt van.
Október közepén Budapesten átlagosan 150 ezer forintba kerül a lakásbérlés, az ötödik kerület azonban áttörte a kétszázezer forintos átlagplafont. A megyeszékhelyek közül Veszprém és Székesfehérvár a legdrágább, a fővárosinál lényegesen olcsóbb 130, illetve 125 ezer forintos havi bérleti díjjal.
(Kiemelt képünk illusztráció.)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.