A jövőbeni kilátások azonban bizonytalanok. Az OECD 5,7 százalékos globális GDP-növekedést jelez előre az idei évre, és 4,5 százalékosat 2022-re.
A globális bruttó hazai termék az idei második negyedévben már elérte a válság előtti szintet az OECD kimutatása szerint, de a továbbra is bizonytalan kilátások miatt a jelenleg tapasztalható lendületes növekedés közepette is szükség lesz az ösztönző monetáris és fiskális intézkedések fenntartására – írja a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD.
A kedden kiadott legfrissebb világgazdasági növekedési prognózisában az OECD 5,7 százalékos globális GDP-növekedést jelez előre az idei évre, és 4,5 százalékosat 2022-re. Az idei növekedési előrejelzést 0,1 százalékponttal lefelé, a 2022-es növekedést 0,1 százalékponttal felfelé módosították a májusban kiadotthoz képest. A globális bruttó hazai termék tavaly 3,4 százalékkal csökkent.
A G20-ak GDP-növekedése az idén 6,1 százalék lehet, a jövő évi pedig 4,8 százalék. Az euróövezet az idén 5,3 százalékos növekedést érhet el, 2020-ban pedig 4,6 százalékosat. Németország 2021-es GDP-növekedése 2,9, a 2022-es pedig 4,6 százalékos. Kína idei és jövő évi előrejelzése 8,5 és 5,8 százalék. Az Egyesült Államok bruttó hazai terméke az idén 6,0 százalékkal növekedhet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.