Gazdaság hvg.hu 2021. augusztus. 18. 17:12

Félmilliárdért engedték át az egyetemek kollégiumi helyeiket a zarándokoknak

Több ezer hallgató nem tudja majd személyesen elkezdeni az őszi szemesztert.

Csaknem félmilliárd forintos támogatást kapnak az érintett egyetemek azért cserébe, hogy kollégiumi épületeket engedtek át a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus zarándokainak a hallgatóik rovására. A pénzt az intézmények a kollégiumi és hallgatói szolgáltatások fejlesztésére fordíthatják. Ezt az Innovációs és Technológiai Minisztérium jelentette be szerdán.

Az intézkedés érzékenyen érintette az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem kollégiumaiban lakókat is. A Telex szerint az egész intézkedés összesen ötezer hallgatót és 17 kollégiumot érint.

Az ügyben közleményt adott ki a Hallagatói Önkormányzatok Országos Konferenciája is. E szerint az egyetemek hallgatói önkormányzataival és az ITM-mel egyetértettek abban, hogy a kollégiumi férőhelyek elosztását oly módon kell megszervezni, hogy mindazok számára, akiknek szükséges a kollégiumi hely, biztosított legyen. Abban is megállapodtak, hogy nem kell szeptemberre kollégiumi díjat fizetniük azoknak, akik csak a hónap második felében költözhetnek be.

A BME korábbi, a hvg.hu-nak küldött közleményében tudatta, hogy akiknek a szállását kiadják a zarándokoknak, azok számára a távolléti oktatás biztosított lesz, nem számít majd hiányzásnak, ha így vesznek részt az órákon (bár azt, hogy a távolléti oktatás pontosan mit takar, nem definiálták).

Az eddig példátlan esetről a hvg.hu is részletesen beszámolt, ezt itt olvashatja el:

„Nem számoltam azzal, hogy hirtelen nem tudok hova menni" - zarándokoknak adták ki a budapesti kollégiumi helyeket

Érzékenyen érinti a BME kollégistáit, hogy augusztus közepén szóltak nekik arról: a szorgalmi időszak első két hetében kollégiumi helyeiket kiadják a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra érkező zarándokoknak.

(Kiemelt képünk illusztráció!)

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.