A legtöbben azért választják a magánegészségügyet, mert csalódtak az államiban, de a nagyobb biztonságérzet is sokakat oda terel, pedig ők maguk is drágának érzik a szolgáltatást.
Tíz megkérdezettből hatan már igénybe vettek magánegészségügyi ellátást – derül ki az NN Biztosító megbízásából készült felmérésből. A reprezentatív kutatás, amely ezer fő részvételével készült a 20-65 év közötti magyar internetező körében, arra jutott: a legtöbben, a magánegészségügyet választók 59 százaléka azért dönt így, mert az állami ellátásban rossz tapasztalatokat szereztek.
A második leggyakoribb érv a magánegészségügy mellett a nagyobb biztonságérzet, a harmadik pedig az, hogy egy magánszolgáltatónál jobban partnerként kezelik az embert. Igazán kellemetlen a negyedik leggyakrabban előforduló válasz:
azért mennek magánszolgáltatóhoz, mert a kezelést, amit szeretnének, máshol nem tudják elérni.
Hogy pontosan milyen fajta szolgáltatásról van szó ebben az esetben, arra nem tértek ki.
A kutatás szerint minél fiatalabb valaki, annál rosszabb tapasztalatokról számol be az állami egészségügyről, és annál fontosabb számára az, hogy minőségi szolgáltatást kapjon. Pedig nem olcsó kezelésekről van szó: az érintettek 59 százaléka arról számolt be, hogy megterhelő volt számára kifizetni a magánegészségügyi ellátást. Az előző egy évben átlagosan 113 ezer forintot költöttek ilyen szolgáltatásokra.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.