Gazdaság hvg.hu 2021. július. 14. 12:41

Visszautasítja Hadházy Ákos vádjait a Nemzeti Közszolgálati Egyetem

A közleményben azt viszont nem írják, hogy nem vizsgálódik náluk a NAV.

Közleményben reagált szerdán a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) arra, hogy előző napon Hadházy Ákos független parlamenti képviselő olyan dokumentumokat osztott meg Facebook-oldalán, melyek szerinte bizonyítják:

A NAV szerint fennáll a különösen nagyértékben elkövetett, üzletszerűen vagy bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás gyanúja az NKE sok milliárdos EU-s projektjeinél.

Az ügy lényege, hogy a Miniszterelnökség által kiírt két projektet („A közszolgáltatás komplex kompetencia-, életpálya-program és oktatástechnológiai fejlesztése”, valamint „A jó kormányzást megalapozó közszolgálat-fejlesztés”) az NKE valósíthatta meg 19 milliárd forintból. Az Európai Bizottságnak 2017 elején gyanús lett a két projekt, túlárazást gyanítottak, a vizsgálatok alapján készült ellenőri jelentések rengeteg problémára, néhol kiugró túlárazásokra hívták fel a figyelmet.

Az Egyetem visszautasít minden olyan politikai motívumú hamis híresztelést, amely az NKE jó hírnevét törekszik csorbítani

– írja közleményében az NKE. 2016-tól az EU összesen 23,5 milliárd forinttal támogatta az egyetemet a közlemény szerint. Azokat a feladatokat, amelyeket az Európai Bizottság auditja nem kívánt támogatni, az egyetem vagy nem valósította meg – érvelnek –, vagy saját költségvetéséből finanszírozta. Végül azt is hozzáteszik: az uniós pénzek „a magyar közszférát és a nemzetgazdaságot támogatták”.

Olyan állítás viszont nem szerepel az NKE közleményében, amely szerint nem nyomozna a NAV az egyetem pénzügyei után.

Hadházy: Vizsgálja a NAV a Nemzeti Közszolgálati Egyetem EU-s projektjeit

A független országgyűlési képviselővel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tudatta, hogy feljelentése alapján nyomoznak az egyetem pénzügyei után.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.