Az újabb átcsoportosítás legfontosabb kedvezményezettje a Miniszterelnöki Kabinetiroda és a hadsereg.
A hétfő esti 22 milliárd után a kormány szerda esti határozatával csaknem 70 milliárd forintot csoportosított át a költségvetésben.
A legfontosabb kedvezményezettek közé tartozik a 16 milliárdos oltáspropaganda-kampányért felelős Miniszterelnöki Kabinetirodán kívül a hadsereg: a hétfői 5,4 milliárd után újabb 12,5 milliárdot adnak a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálatnak beruházásokra, személyi és dologi kiadásokra, valamint további 8 milliárdot a Magyar Honvédségnek.
16 milliárdból fog tájékoztatni a kormány arról, hogy az oltás fontos, és hogy regisztráljunk rá
A legfrissebb Magyar Közlönyben már benne vannak az új kormányzati kommunikációs kampány részletei, és az is, mibe fog kerülni.
4,8 milliárddal nő a közelebbről meg nem nevezett nonprofit, társadalmi, civil szervezetek és köztestületek támogatása, 1,4 milliárddal a nem állami fenntartóknak szánt bölcsődefejlesztési programé, 10 milliárddal a művészeteké. Ezen belül külön megnevezik, hogy 1,75 milliárd jut a Nemzeti Színház által szervezett és az SZFE-ügy miatt több külföldi partner által lemondott Madách Imre Nemzetközi Színházi Találkozó, valamint a fővárossal korábban közös Budapesti Tavaszi Fesztivál helyett létrehozott Bartók-tavasz és Liszt Ünnep működtetésére.
3 milliárdot utaltak ki „egy fővárosi sportlétesítmény további korszerűsítésének, felújításának és a kapcsolódó eszközbeszerzések előkészítésére és megvalósítására”, de nem nevezik meg, miről van szó. Az átcsoportosítások nagyobb részének forrása a Központi Maradványelszámolási Alap, de elvettek pénz máshonnan is. Például csaknem 6 milliárdot a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-től (út- és vasútfejlesztés), amit az állami vagyonba tartozó más társaságok „forrásjuttatásaira” fordítanak. A Liget Budapest projekttel kapcsolatos felhalmozási kiadások 1,8 milliárddal csökkennek, az összeg nagy részét a közgyűjtemények (múzeumok) kapják.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.