Domány András
Szerzőnk Domány András

Kaderják Péter feladata lesz megalkotni a magyar akkumulátoripari fejlesztési stratégiát.

Kaderják Pétert két évre nevezte ki miniszteri biztossá Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. Amikor az elismert szakembert az év elején váratlanul felmentették tisztségéből, a miniszter azt mondta róla: főtanácsadóként a tárcánál marad.

Most a  hazai akkumulátor iparág fejlesztéséért lett felelős. Feladata egyebek közt:

  • megalkotni magyar akkumulátoripari fejlesztési stratégiát,
  • támogatni a Magyar Akkumulátor Szövetség megalakulását,
  • elősegíteni, hogy „a hazai akkumulátoripar a  hazai zöldgazdasági háttéripar innovatív szegmensévé váljon” (ez azért érdekes, mert az iparágat sokan környezetszennyezőnek tartják),
  • koordinálni az Iváncsa Ipari Park fejlesztésével kapcsolatos minisztériumi feladatokat.

Kaderják Péter 1988-ban a FIDESZ alapító tagja volt, majd az első Orbán-kormány 2000-ben kinevezte a Magyar Energia Hivatal élére, ahonnan a Medgyessy-kormány váltotta le, egy későbbi ítélet szerint törvénysértően. 2004-től 2018-ig a Budapesti Corvinus Egyetem Regionális Energiagazdasági Kutatóközpontját vezette. A miniszteri biztosi munkáért a mostani minisztériumi fizetésén kívül külön díjazást nem kap, csak autót és „számítástechnikai eszközöket”.

Ugyancsak ingyen dolgozik majd Palkovics László másik új miniszteri biztosa, Lepsényi István, aki „a védelmi ipari fejlesztésekhez tartozó légiipari klaszter létrehozásával, működtetésével kapcsolatos tárcaszintű feladatok koordinálásáért” lesz felelős. Ő sokáig vezette a Magyar Suzukit és a Knorr-Bremse Fékrendszerek céget, 2015-2018-ban pedig a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára volt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.