Eddig ingatlant és részvényeket kaptak, most már pénzt is.
Év végére sem áll meg a Mathias Corvinus Collegium alapítványának gazdagítása: a kormány karácsony előtt majdnem százmilliárd forintos támogatásról döntött.
A tehetséggondozó szakkollégiumot idén tavasszal minősítették 25 év után közvagyont kezelő szervezetté, emiatt az Alaptörvényt is módosította a kormány, azóta pedig gyorsan ömlik ide a pénz és egyéb vagyontárgyak: többek közt megkapta az állam maradék, legalább 300 milliárdos Mol- illetve Richter-részvénypakettjét, és nagy értékű ingatlanokat is.
Az Alaptörvény módosítása azért volt fontos, mert így az MCC a közvagyon tulajdonosává vált, ami miatt ez már nem is számít közvagyonnak.
AZ RTL Klub Híradójának az MCC főigazgató-helyettese, Lánczi Péter magyarázta el, miért is kellett még százmilliárd forint: azért, mert “a jelenlegi működési modellt felváltja egy 35 helyszínes Kárpát-medencei hálózat, az összeget ennek kiépítésére költik majd.”
* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után
A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.